El Öpme

Milletvekillerinin yemin töreninde en çok dikkat çeken şey ; bazı İYİ parti milletvekillerinin MHP genel başkanı Bahçeli'ye gösterdikleri saygıydı. Bazıları bunu el etek öpme diye aşağılayıcı bir söyleme dönüştürmeye çalışsa da ben bu tür ifadelere katılmıyorum.

Bugün İYİ partide siyaset yapan arkadaşlarımızın çoğu geçmişte MHP ile dolayısıyla Sn Bahçeli ile siyaset yapmış,teşriki mesaide bulunmuş kişiler. Zamanla görüşleriniz,düşünceleriniz farklılaşabilir, beraber olduğunuz insanların siyaset etme biçimlerini beğenmeyebilir,yollarınızı ayırabilirsiniz. Bu aynı zamanda insanlıktan,dostluktan,arkadaşlıktan ayrılmayı da gerektirmez. Hele hele hasım olmak,kavga etmek anlamına hiç gelmez.

Bugün okuyucularım uzun zamandır Bahçeli'den farklı düşündüğümü bilirler ama orada bulunan arkadaşlarımızın çoğu ile dostluklarımızın sürdüğünü de. Düşünce farklılıkları dostlukların,arkadaşlıkların tahrip edilmesine vesile olmamalıdır. Doğru olan farklı olmakla birlikte ilişkilerimizi dostane bir şekilde sürdürmektir.

İYİ partiden seçilen arkadaşlarımız zaten siyasi tercihlerini çok önceden Sn Akşener ve İYİ partiden yana yapmışlardır. Nitekim, bunu yemin töreninden sonra eleştirilerin muhatabı olan arkadaşlarımız "genel başkanımız Akşener'dir" diyerek açıklamışlardır. Bu ifadelerden sonra meseleyi köpürtmek,ağızlarda pelesenk haline getirmek aslıda İYİ partiyi düşünmek değil,o arkadaşlarımızın tamamen nezaket ve vefa anlamına gelen tavırları üzerinden İYİ partiye operasyon yapmaktır. Dünden beri yapılan,yapılmak istenen budur. Bir iki kişi Bahçeli ile tokalaştı diye İYİ parti milletvekillerinin MHP'ye gideceğini,içinin boşalacağını, yapılan tercihlerin tamamının yanlış olduğunu söylemek akıl ve izanla bağdaşmaz.

Seçimle ilgili düşüncelerimi aktardığım birinci yazıda bundan sonra AKP ve MHP'nin İYİ partiyi etkisizleştirmek,mümkün olursa siyasi hayattan silmek için her çareye başvuracağını yazmıştım. Çünkü; İYİ parti hem AKP'nin hem de MHP'nin alternatifi. Ayrıca, sn Erdoğan,MHP bağından kurtulmak için AKP'nin milletvekili sayısını artırmak isteyecektir. Bugüne kadar merkez sağdan oy alabilecek her parti sn Erdoğan tarafından AKP'ye eklemlenerek etkisiz hale getirildi. Süleyman Soylu ile DP,Numan Kurtulmuş ile HAS parti etkisizleştirildi. MHP döneminde sn Akşener'e teklif edilen Başbakan yardımcılığının nedeni de aynıydı. İktidar partisi, MHP'nin kaynadığını,Akşener'in potansiyel bir lider olduğunu görmüş, daha başlamadan bitirmek istemişti. Ancak Akşener'in kararlı tavrı bu operasyonu etkisiz hale getirdi. Bu proje tutmayınca Akşener'in MHP genel başkanı olması engellendi,İYİ partiyi kurunca da daha önce AKP'ye davet ettikleri Akşener'i çirkin ve gerçek dışı bir suçlama ile FETÖCÜLÜKLE suçlayarak etkisizleştirmek istediler. Şimdi bir iki milletvekilinin Bahçeli'ye gösterdiği saygıdan dolayı yapılan da budur. İYİ partinin içine el atarak huzursuzluk çıkarmak,tabanla milletvekilleri arasında güven sorunu oluşturmak,böylece İYİ partinin arkasındaki oy desteğini minimize etmek.

Yıllarca hep bu tip manipülasyonlarla yönlendirilmeye çalışıldık. Üzerimizde bin türlü oyun oynadı. Şimdiye kadar bu oyunlara,dolaplara şerbetli olmamız gerekirdi. Ama maalesef tuzağa yine en çok kendi arkadaşlarımız düştü. Artık birbirimize güvenmeyi öğrenelim ve yolumuzda yürümenin ve onu büyütmenin imkanlarına bakalım. Aksi takdirde bizi ve bu ülkenin geleceğini yemek isteyenlerin önünde oyuncak olmaktan kurtulamayız.Uyanık olalım ve bu oyunları bozalım.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İsmet hoca
İsmet hoca - 3 yıl Önce

Sn Türk aynı hassasiyeti Bahçeli'nin akıl almaz hakaretlerine maruz kalan İyi Partili seçmenlerin oyları ile seçilen vekillerin de düşünmesi gerekmez mi?

M.ali tastekin
M.ali tastekin - 3 yıl Önce

Meclisde, farklı partide olup ve sana hakaret edenin elini öpmeyi tasvip etmiyorum. İnsanı saygın vs.olabilir ,odasında göster. Mesaj maksadını aşdı.

halil sel
halil sel - 3 yıl Önce

demek sana hakaret namusuna küfür edenlerle sonra bişey olmamış gibi konuşursun buda senin sorunun

Haci Hüseyin BARS
Haci Hüseyin BARS - 3 yıl Önce

Sevgili kardeşim ismail
Dostluktan bahıs ediyorsun dostlukmu bıraktı bahçeli ağıza alınmayacak hakaretleri nereye koyalım bu düşüncene katılmıyorum

Davut ozdemir
Davut ozdemir - 3 yıl Önce

Tokalaşmak Tamam da öpmek !!!!! kabul etmiyorum.

IYI
IYI - 3 yıl Önce

İsmail Bey nezaket derken hatırlatmak gerek Devlet Bahçeli ve şurekası İyi Partiyi seçimlere sokmamak adına elinden gelen bütün çabayı mücadeleyi gösterdiler.Yetmezmiş gibi her türlü hakaret ve küfrü kendilerinde beis gördüler.Seçim süreci boyunca İyi Parti standı saldırılara maruz kaldı insanlar yaralandı.Bunları yapan kişinin elini öpmeleri partiye ihanettir.

KENAN
KENAN - 3 yıl Önce

SAYGI VE NEZAKET KURALLARI ALTINDA BAŞKACA YORUMLAR NETİCELER ARAMAK İNSANLARI YANLIŞA GÖTÜRÜR.

Osmanoğlu
Osmanoğlu - 3 yıl Önce

Çok doğru aklı başında tespitler yangına körükle gitmemek lazım. İsmail bey bu süreçte hepimize akıl ve dava adamlığı dersi veriyor

HASAN CAN
HASAN CAN @Osmanoğlu - 3 yıl Önce

İSMAİL LTÜRK YAZININ YANLIŞL OLDUĞUNU ANLADIN HERHALDE