CEBECİ POLİS ŞEHİTLİĞİ'NDE ANMA TÖRENİ
Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş ve beraberindekiler, Cebeci Polis Şehitliği'ni ziyaret etti. Şehitlik anıtına çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Tören mangasının saygı atışı sonrası şehitlik anı defterini imzalayan Aktaş, hürmet ve tazimlerini göstermek için bir kez daha şehitlerin manevi huzurunda olmanın onur ve gururunu yaşadıklarını söyledi.
Şehitlerin yazdıkları kahramanlık destanlarıyla Türk milletinin gönlünde yer aldığını kaydeden Aktaş, "Şanlı tarihinden aldığı güçle 178 yıldır aziz milletimizin daima yanında ve emrinde olmayı bir gurur vesilesi sayan emniyet teşkilatımız, ülkemizin dört bir yanında her türlü şer odağının kabusu olmakta kararlıdır. 'Merhamet, nezaket ve şefkat' ile gönüller kazanırken, 'azamet, cesaret ve şecaatimiz' ile de huzurumuza kast edenlere haddini bildirme kudretindeyiz. Tıpkı sizlerin yaptığı gibi... İlelebet payidar kalacak Türkiye Cumhuriyeti'mizin 100'üncü yılında sizlere bir kez daha söz veriyoruz. Bizlere emanet olan kıymetli ailelerinizle birlikte kahramanlık mücadelenizi gelecek nesiller boyu anlatacak, yeri geldiğinde biz de kanımızı ve canımızı vermeyi görevlerin en büyüğü sayacağız. 178'inci yıl dönümümüz vesilesiyle bir kez daha aziz hatıralarınız önünde saygı ve minnetle eğiliyoruz. Allah, bizleri sizlere mahcup etmesin" dedi.
Daha sonra Kur'an-ı Kerim okunarak dua edildi. Tören, şehit mezarlarına karanfil bırakması ile sona erdi. Bu arada Gölbaşı ve Karşıyaka mezarlıklarındaki şehitliklerde de anma programı düzenlendi. (DHA)
FOTOĞRAFLI

Kaynak: dha