Terör örgütü Hizbullah'a yakınlığı ile bilinen HÜDA-PAR, cumhurbaşkanı seçimlerinde Erdoğan'ı destekleyeceğini, parlamento için ise parti kurullarının karar vereceğini belirtirken; geçtiğimiz günlerde AKP'li bir heyetin ziyaret ettiği Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan A Haber'e açıklamalarda bulundu.

"Olumlu bakan arkadaşlarımız var, istişareler sürüyor. Bugün MYK yarın da il başkanlarında konuyu görüşeceğiz" diyen Erbakan, şöyle konuştu:

"Cumhur İttifakı'nın daveti ile ilgili MKYK'da ve yetkili kurullarımızla görüşmelerimizi yapıyoruz. Yarın da il başkanlarını davet ettik. Onlarla da bir istişare süreci olacak. Bu görüşmelerin sonucunda kararımızı vereceğiz. Milletimiz, ülkemiz için hayırlı adımlar atmayı Allah nasip etisin.

Arkadaşlarımız arasında olumlu düşünenler var bunun yanında karşı çıkanlar da var. Teşkilatımızla MKYK'da aynı zaman Başkanlık Divanı'nda bunların hepsini masaya koyuyoruz. En sonunda bir karar verilecek. Verilecek karar inşallah Ülkemiz için hayırlı olur."

Editör: Habererk Haber Merkezi