Ordu’da miting yapan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yine hedefinde Millet İttifakı vardı.

14 Mayıs seçimleri yaklaştıkça söylemlerini sertleştiren Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

“BUNLAR TERÖRİST”

Biz ilerlerken, birileri de Türkiye’nin kuyusunu kazmanın peşinde. Talimatı veren Kandil. Kandil’e dönüp, Selo’sundan Apo’suna çıkaracağız diyorlar. Bunlar terörist. Bay Bay Kemal, Meclis’te HDP ile ne konuştun?

“ÖRGÜTÜN PARMAK İŞARETİYLE…”

Kamudan ihraç edilen PKK’lıları devlete geri dolduracaklarmış. Belediyeleri istedikleri kullanmaları için örgüte teslim edeceğiz diyorlar. “Suriye’deki askerlerimizi çekip oraya rahatça saldırabilmeniz için size bırakacağız” diyorlar. HDP mensuplarını, örgütün parmak işaretiyle selamlıyorlar.

“SÖZÜ ALMIŞLAR”

Eline her mikrofon alan HDP’linin PKK’lının tehdit dolu açıklamalarına ne yazık ki elleriyle kalp işareti yaparak cevap veriyorlar. Bay Bay Kemal’den almışlar sözü, şimdiden silahlarını doldurmaya, molotoflarını hazırlamaya başlamışlar.

“AİLEMİZE LEKE SÜRDÜRMEYİZ”

Cumhur İttifakı’ndan LGBT’ci olmaz. CHP LGBT’ci, İYİ Parti LGBT’ci, HDP LGBT’ci. Diğerlerini, saymıyorum zaten. Onlar da LGBT’ci. Biz ailenin kutsiyetine inanıyoruz. Ailemize leke sürdürmeyiz. Cumhurbaşkanı yardımcılığı, bakanlık, milletvekilliği sözleriyle bir avucu idare etmeye çalışıyorlar. Bizden gidenleri ben zaten saymıyorum. Onların ne olduğunu gayet iyi biliyoruz.

Editör: Ali Özyiğit