Erdoğan gece yarısı protesto şoku yaşadı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, İyidere-İkizdere Yolu ve Tünelleri Açılış Töreni'nde yaptığı konuşmanın yankıları sürüyor.

Cumhurbaşkanı o konuşmada, "İkizdere'de lojistik tesislerini yapıyoruz, bunlar Ankara'dan geliyorlar, durdurmak için gayret sarfediyorlar. Türkiye'nin çeşitli yerlerinde ne kadar sol varsa, komünist varsa alıp buraya geliyorlar. Siz bizim önümüzü kesemeyeceksiniz. Biz bu tesisleri, yolları yapacağız. Sizin gücünüz bunların önünü kesmeye yetmez" demişti.

Erdoğan, "Bu malum Millet İttifakı diye zillet ittifakı var ya, ben inanıyorum ki bunlara en büyük dersi Rize, hemşehrilerim verecektir" ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan'ın sözleri hemşehrilerinin tepkisini çekti. İkizdereliler Erdoğan'ın gece yarısı konvoyu geçerken protesto etti.

Gerçek Gündem'den Serhat Yılmaz'ın haberine göre; Erdoğan, İkizdere'deki temasları sonrası dönüş yoluna çıktı. Yüzlerce arabayla Rize'ye dönmek için yola çıkan Erdoğan, İkizderelilerin protestosu ile karşılaştı.

Protestoya katılanların önüne jandarma set oldu. Yağan yağmura rağmen protestocular, "Biz halkız" dediği ve "Direne direne kazanacağız" diye slogan attığı görüldü

İKİZDERELİLER'DEN YANIT

Erdoğan'ın sözleri sonrası aylardır taş ocağına karşı mücadele eden İkizdereliler Erdoğan'a yanıt verdi.

"Limana değil, taş ocağına karşıyız" diyen İkizdereliler, "Buradaki mücadele biz yerli halkın başından beri yürüttüğü bir mücadele oldu. Burada kimin destek verip vermediğine bakmadık.

DOKTORLARDAN SONRA VERGİ MÜFETTİŞLERİ DE YURT DIŞINA GİDİYOR DOKTORLARDAN SONRA VERGİ MÜFETTİŞLERİ DE YURT DIŞINA GİDİYOR

Burası siyaset üstü bir mücadele yeridir. Yaşam alanımızı korumaktan başka bir amacımız olmadı. Olmasına da izin vermeyiz. Geri dönüşü olmayacak bir yıkıma karşıyız, o kadar. Burada başka amaçlar aranması bizleri fazlasıyla üzmektedir" açıklamasını yapmıştı.