Seçime yaklaşırken, yapılan anketler AKP ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oylarının giderek düştüğünü ortaya çıkarırken, Metro Poll Araştırma'nın yaptığı son anket, halkın yüzde 53’ünün, Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı görevini yapış tarzını onaylamadığını ortaya çıkardı. Ankette protesto oylarının arttığı da dikkat çekti.

Milli Gazete'nin haberine göre, Metro Poll Araştırma'nın 28 ilde yaptığı araştırmada katılımcılara, “Genel olarak düşündüğünüzde, Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı görevini yapış tarzını onaylıyor musunuz?” sorusu yöneltildi. Bu soruya vatandaşların yüzde 41,4’ü, “Evet onaylıyorum”  cevabını verirken, katılımcıların yüzde 53,4’ü ise, “Hayır, onaylamıyorum” yanıtını verdi.

KARARSIZLAR YÜZDE 30’ÜN ÜSTÜNDE

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görev yapış tarzını yüzde 90,5 ile en çok AKP seçmeni beğenirken, MHP’de ise bu oran yüzde 71, 2’de kaldı. Bu soruya yüzde 38’lik bir kesim ‘kararsızım’ cevabı verirken, protesto oylarının ise yüzde 31,5 çıkması dikkat çekti. Kararsız ve protesto oylarının yüzde 30’ün üstünde çıkması Erdoğan’ı zor bir seçimin beklediğini gözler önüne seriyor.

Editör: Yadigar Hanım