Türkiye 6 gündür orman yangınlarıyla boğuşurken, “Erdoğan’ın Saray’ına büyük tehlike!” dedirten bir haber gündeme bomba gibi düştü.

Türkiye 6 gündür orman yangınlarıyla boğuşurken imkânsızlıklar içerisinde vatandaşın el birliğiyle mücadelesi de devam ediyor.

Ülkenin çeşitli illerinden gelen binlerce itfaiye görevlisinin bir oraya bir diğer tarafa süren mücadelesinde özellikle Manavgat’ın ardından Marmaris’ten gelen haberler endişelendirdi.

Son olarak Hisarönü’nde yangına karşı müdahalenin yetersiz kalması alevlerin yerleşim yerleri ve kuzey bölgelere doğru ilerlemesine neden oldu.

Binlerce hektarlık alan yanarken alevlerin Cumhurbaşkanlığının “Yazlık Saray” denilerek toplumda tepki çeken yeni inşa edilen tesisine ilerlediği görüldü.

Var olan yangın bölgesi ile Cumhurbaşkanlığı yerleşkesinin arasında yaklaşık 10 kilometrelik bir mesafe olması görevlilerin endişesini artırdı. Yerleşke ile alevlerin arasında yalnızca ormanlık alan olması da alevlerin o bölgeye doğru yayılması ihtimalini kuvvetlendirirken alevleri kesecek tek ihtimalin havadan müdahale ve rüzgarın yön değiştirmesi olduğu aktarıldı.

İşte kuş uçuşu o mesafe:

MÜSLÜME’NİN BİLİRKİŞİ RAPORU ORTAYA ÇIKTI MÜSLÜME’NİN BİLİRKİŞİ RAPORU ORTAYA ÇIKTI