Milli futbolcu Ertaç Özbir, "Şu an buradayım. Futbol sürecim devam ettiği sürece milli takım armasını sonuna kadar taşımak istiyorum. Bu sancağı, bu bayrağı havada, göklerde tutmak istiyorum. En önemli hedefimiz milli takımı en iyi yerlere taşımak" açıklaması yaptı.


A Milli Futbol Takımı’nın Hırvatistan maçının hazırlıklarına başlayacağı antrenman öncesinde Ertaç Özbir, basın mensuplarına açıklamalar yaptı.

Ertaç Özbir, "Son zamanlarda çok değerli kaleci arkadaşlarım çıktı. Zaman zaman performans düşüklükleri olabiliyor. Bu dönemde bana şans geldi. Montella geldikten sonra oyun sistemine yakın bir kaleci olduğum için benim için değerlendirmede bulundu. Kendisine teşekkür ediyorum. Onun sistemine ayak uydurabilirsek gerçekten önümüzdeki maçlarda çok güzel sonuçlar alacağımıza inanıyorum" şeklinde konuşarak bu dönemin şans getirdiğinden bahsetti.

Ertaç, Milli takımı en iyi yerlere taşımak istediklerini söylerken "Milli takıma çağrıldığın takdirde hangi arma altında olursa olsun göğsünde Ay-Yıldızı taşıyorsan her zaman boynumuzun borcudur. Şöyle bir açıklama yapmıştım 'Genç arkadaşlarımın gitmesinden yanayım ama ihtiyaç olması halinde ben bu forma için her zaman varım' mesajını da vermiştim. Şu an buradayım. Futbol sürecim devam ettiği sürece milli takım armasını sonuna kadar taşımak istiyorum. Bu sancağı, bu bayrağı havada, göklerde tutmak istiyorum. En önemli hedefimiz milli takımı en iyi yerlere taşımak" ifadelerini kullandı.

Montella Umutlandırdı!

Tekrar umutlandığını aktaran 33 yaşındaki kaleci, "Son zamanlarda aslında böyle bir umudum yoktu. Ama performansımdan dolayı, Adana Demirspor’dan sonra güzel bir yükseliş. Montella'nın da gelmesiyle içimde tekrar bir şeyler yeşermeye başladı. İnşallah hem hocamız hem de benim için hayırlı olur. İnşallah 2024 Almanya’ya hak ederek gideriz" demesinin ardından "Hocamızın bir sistem hocası olduğunu tüm Türkiye biliyor. Geçiş hücumlarını çok iyi analiz edebilen, yapabilen bir hoca. Eğer onun isteklerini yerine getirebilirsek, bu maçlardan güzel bir oyun ve galibiyetlerle çıkacağımızı düşünüyorum" şeklinde konuştu. Ayrıca sözlerine devam etti:  "Montella kesinlikle havayı değiştirir. Hem bir hoca, hem de bizimle arkadaş gibi. Zaten yıllarda Avrupa'da boy göstermiş bir isim. Milan’da olsun Sevilla’da olsun. Özellikle Türkiye’ye geldikten sonra Adana Demirspor’da başardıkları. Gerçekten bizleri çok memnun edici diyalogları ve hocalığı vardı. Adana Demirspor'daki gösterdiği arkadaşlığı ve takımdaşlığı yansıtacağını düşünüyorum. Yeter ki biz bunu yürekten isteyelim. Biz bunu istersek başaramayacağımız hiçbir şey yok" 

Ertaç Özbir, Hırvatistan’ın önemli işler başardığına değinirken şu sözleri sarf etti: "Hırvatistan son dönemde turnuvalara damga vuran bir ülke. Gerçekten önemli işler başardılar. Ama biz de milli duyguları hep beraber hissettirebildiğimizde neler başarabileceğimizi biliyoruz. Başaracağımıza ben yürekten inanıyorum. Güçlü bir rakip Hırvatistan ama bizde hocamızın taktiksel disiplinini, sistemini sahaya güzel bir şekilde yansıttığımız zaman bu işin altından kalkabileceğimizi düşünüyorum" 

Editör: Buse Ceren Balta