Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili Ankara Masası kanalında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Fatih Erbakan, Cumhurbaşkanı seçimlerinin ikinci tura kalması halinde Kılıçdaroğlu aday olurken, ikinci turda Erdoğan'dan yana tavır alabileceğini söyledi.

"ERDOĞAN'DAN YANA TAVIR ALABİLİRİZ"

Daha önce yaptığı açıklamalarda her iki ittifaka da katılım ihtimalinin yüzde 1'in altında olduğunu söyleyen Erbakan Cumhurbaşkanı seçimlerinin ikinci tura kalması halinde Erdoğan'ı destekleyebileceklerini açıkladı.

Ankara Masası kanalında gazeteci Fatih Atik'in sorularını yanıtlayan Erbakan, "Diyelim ki ilk turda cumhurbaşkanı seçilemedi. Seçimin ikinci tura kalması halinde hangi ittifaktan yana tavır koyarsınız?" soruna şöyle yanıt verdi.

Erbakan ise yanıt olarak "İkinci turda Tayyip Bey ile karşısında başka bir aday olursa, oradaki adayın yapısına, vaatlerine ve çizgisine bakmak lazım. Ancak tabii mesela Sayın Kılıçdaroğlu aday olurken, ikinci turda Tayyip Bey'den yana tavır alabiliriz" ifadelerini kullandı.