Sanatçı Fazıl Say, Habertürk yazarı Nagehan Alçı'nın kendisine yönelik yazdığı yazıya sert tepki göstererek, "Senin bineceğin tek otobüs cezaevine giden otobüs olmalı" dedi.

Piyanist Fazıl Say, İstanbul Büyükşenir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, geçtiğimiz aylarda yaptığı Karadeniz turuna katılan, aylar sonra da İmamoğlu ile röportaj yapan Habertürk Yazarı Nagehan Alçı'ya sosyal medya hesabı üzerinden tepki göstermişti. Fazıl Say, sosyal medya üzerinden Alçı'nın kaleme aldığı cevaba yanıt verdi.

Fazıl Say, "Yok röportajdı, yok otobüstü. Geç bunları. Senin bineceğin tek otobüs cezaevine giden otobüs olmalı. 15 yıldır apaydınlık insanların hayatına kastettin 'algı' yöntemiyle! Ekrem’i de aday maday yaptırtmıyorum!" ifadelerini kullandı.

Piyanist Fazıl Say, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun gazeteci Nagehan Alçı'ya röportaj vermesine sosyal medya hesabı üzerinden tepki göstermiş, Alçı ise köşesinden Say'a "Fazıl Say işte politik ve entelektüel açıdan bu kadar şuursuz bir insan. Başarılı bir piyanist olması ayrı, bu yazdıkları ancak ortaokul seviyesinde trollerin yazdıklarıyla kıyaslanabilir" sözleriyle cevap vermişti.

Editör: Yadigar Hanım