Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig'in 22'nci haftasında Adana Demirspor ile oynayacağı karşılaşmanın hazırlıklarını sürdürürken, Sarı-lacivertli ekibin bugünkü antrenmanı öncesinde yeni transfer Jayden Oosterwolde, basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Fenerbahçe'ye geldiği için çok mutlu olduğunu paylaşan Oosterwolde, "Türkiye'nin en büyük kulübüne geldim. Geldiğimde de düşündüğüm şeylerin gerçek olduğunu gördüm. Fenerbahçe'nin büyüklüğünü buraya geldikten sonra da gördüm. Taraftarlar da beni her zaman desteklediler. Umarım bizi sezon sonuna kadar desteklemeye devam ederler" diye konuştu.

"Fenerbahçe'ye şampiyonluk yolunda yardımcı olmaya geldim"

Fiziksel ve mental anlamda kendisini son derece hazır hissettiğini belirten genç oyuncu, "İtalya'da da sürekli süre alıyordum. Çok büyük bir camiaya geldim. Burada da baskının olacağına şüphem yok. Fenerbahçe'ye yardımcı olmak için her zaman hazırım. Taraftarlara, bu takıma neler verebileceğimi göstermek istiyorum. Bunu da yapabileceğimi biliyorum. Fenerbahçe'ye şampiyon olma yolunda yardımcı olmak için geldim" dedi.

"Şampiyon olacağımızı düşünüyorum"

Fenerbahçe'nin büyük bir kulüp olduğunu belirten Oosterwolde, her maçı kazanmak istediklerini vurgulayarak, "Taraftarlarımızın beklentisi, şampiyonluk. Şampiyon olmayı ben de çok ama çok istiyorum. Galatasaray ile 4 puan fark var. Maç maç bakmak durumundayız. Her maçı kazanmamız gerekiyor. Amacımız, bu yönde. Bu şekilde düşünürsek şampiyon olacağımızı düşünüyorum. Bunu gerçekleştirmek için iyi bir performans ortaya koymalı ve birbirimize güvenmeliyiz. Bunu yapabilirsek bana göre şampiyon biz olacağız. Buraya geldikten sonra bu baskıyı fazlasıyla hissettim. Bu takımın şampiyonluğu ne kadar çok istediğini biliyor ve görüyorum. Ben de bunun için savaşmaya hazırım. Saha içi ve dışında bu takımın menfaati için elimden geleni yapacağım" ifadelerini kullandı.

Editör: Bumin Kağan Muti