AKP'de Erdoğan'ın imzasıyla gerçekleştirilen atamalarda Emre Cemil Ayvalı, ismi dikkat çekti.

ECZACILAR İSYANDA: ECZANE İFLASLARININ BAŞLAMASI AN MESELESİ ECZACILAR İSYANDA: ECZANE İFLASLARININ BAŞLAMASI AN MESELESİ

AKP’nin Tanıtım ve Medya’dan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Ayvalı'nın FETÖ'ye ilişkin daha önce yaptığı açıklamalar sosyal medyada gündem oldu.

OdaTV'de yer alan habere göre, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla AKP'de gerçekleştirilen yeni atamalar sosyal medyada gündem oldu.

Erdoğan'ın atadığı isimlerden en dikkat çeken ise Emre Cemil Ayvalı oldu.

Ayvalı daha önce katıldığı bir canlı yayından AKP'nin FETÖ ile iş birliği yaptığını övünerek anlatırken, şu ifadeleri kullanmıştı:

"İktidara geldiğimde sanki kendi kadrolarım vardı da çok muktedirdim de böyle bir fanteziye mi girdim? Hayır. Bir tarafta darbeci Kemalist gelenek vardı, bir tarafta FETÖ vardı ve bunları birbirine kırdırmak suretiyle yol almak mecburiyetinde kaldık."

Özellikle muhalefet cephesinden büyük tepki toplayan sözler sonrası Ayvalı istifa ettirilmişti.

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a yakın isimlerden Selman Öğüt ve Fatih Tezcan "kendi gençlerimize niye sahip çıkmıyoruz" diye bu karara tepki göstermişti.

Gelinen süreçte Ayvalı, 24 Mart’ta yapılan AKP 7’inci Olağan Kongre’de yedek MKYK üyesi olarak partisine geri döndü.

Bugün ise Erdoğan’ın atama kararıyla eskisinden daha güçlü bir koltuğa getirildi. Ayvalı artık AKP’nin Tanıtım ve Medya’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapacak.

İşte o atama kararı: