Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze'ye yönelik saldırılarında yaklaşık 4 bin 385 sivilin yaşamını yitirdiğini, 13 bin 561 sivilin de yaralandığını duyurdu. 1756 çocuğun ve 967 kadının bulunduğu aktarıldı. Yaralı sayısı ise 13 bin 561 olarak açıklandı.

Filistin Sağlık Bakanlığı, Batı Şeria'da ölü sayısının 7 Ekim'den bu yana 88'e yükseldiğini açıkladı.

Pazar sabahı erken saatlerde İsrail ordusuna ait uçaklar Batı Şeria'daki Cenin mülteci kampındaki bir camiye saldırdı.

Filistin medyası, İsrail ordusunun Batı Şeria'daki Cenin kampındaki El Damj mahallesindeki "El Ensar Camii"ni füzeyle bombaladığını bildirdi.

Filistin Kızılayı, İsrail'in Batı Şeria'daki Cenin kampını bombalaması sonucu iki kişinin öldüğünü, çok sayıda da yaralandığını bildirdi.

İsrail'in bombalamasının ardından çevredeki yaygın yıkımı gösteren caminin video klipleri internette görüldü.

Ayrıca Filistin Wafa Ajansı'nın haberine göre, İsrail savaş uçaklarının Gazze Şeridi'nin güneyindeki Han Yunus şehrinin merkezindeki bir kafeyi bombalaması sonucu en az 10 Filistinli öldü, onlarca Filistinli yaralandı.

Ajans muhabiri, evleri yıkıldıktan sonra çok sayıda yerinden edilmiş kişinin sığındığı Han Yunus'un merkezindeki Celal Caddesi'ndeki "Rio" kafeye İsrail'in hava saldırısı sonucu 10 vatandaşın öldüğünü, diğerlerinin de yaralandığını bildirdi. .

Daha önce Wafa Ajansı, İsrail'in Cumartesi günü Gazze Şeridi'nin çeşitli bölgelerine düzenlediği baskınlarda 29 Filistinlinin öldürüldüğünü bildirmişti.

İran kadın ve çocukları idam etti! İran kadın ve çocukları idam etti!

Gazze Şeridi, Hamas hareketi ve diğer Filistinli grupların 7 Ekim'de "El Aksa Tufanı" Operasyonunu başlatmasından bu yana İsrail'in sivil tesisleri hedef alan şiddetli kara, deniz ve hava bombardımanına maruz kalıyor.