Demir Grup Sivasspor ile Yukatel Kayserispor arasında İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda yarın saat 20.45’te oynanacak Ziraat Türkiye Kupası Finali’nin öncesinde ortak basın toplantısı düzenlendi.

Demir Grup Sivasspor ile Yukatel Kayserispor arasında İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda yarın saat 20.45’te oynanacak Ziraat Türkiye Kupası Finali’nin öncesinde ortak basın toplantısı düzenlendi.

Teknik Direktörü Rıza Çalımbay ile takım kaptanımız Ziya Erdal'ın katıldıkları toplantıdaki açıklamaları şu şekilde:

Trabzonspor eski G.Saray’lı ile anlaştı Trabzonspor eski G.Saray’lı ile anlaştı

Çalımbay: Kendim de Sivaslıyım. Sivas en fazla İstanbul’a göç veren bir ilimiz. Ama güzel bir organizasyon olmazsa onların buraya gelmesi çok zor. Maçın gece oynanması, taraftarın evlerine dönüşünü zorlaştırabilir. Maç hafta arası ve erken olsa burası ful olur. Ama yine de güzel bir organizasyon yapıyorlar. Sivaslılar’a yardımcı olunursa, onlar bu stadı doldurur. Biz nasıl Alanya maçında müthiş bir taraftarla oynadık, Kayserispor karşısında da daha fazla taraftarımızın olacağını düşünüyoruz. Hikmet Hocamı tebrik ediyorum, önemli rakipleri eleyip geldiler. 2 sene üst üste Avrupa’ya gittik, bu sene de hedefimiz Avrupa’ya gitmek. Hikmet Hoca ile devamlı konuşur, çok da iyi anlaşırız. Kayseri’nin daha önce kupası da var, finali de var. İnşallah biz kazanırız. Bu maçlar telafisi olmayan maçlar. Bu maç 90 dakika da 120 dakika da olabilir. Biz ne düşünüyorsak, karşı takım da düşünebilir. En önemlisi istemek ve mücadele etmek. İstedikleri kadar maç oynasınlar, bu bir final maçı. 133 tane takım bu turnuvaya girdi ve 2 takım finale kaldı. Bu bambaşka bir şey. Burada yorgunluk durumu olamaz. Biz bu maçı kazandığımızda Sivasspor’da oynayan arkadaşlarımız tarih yazacaklar.

Erdal: Yıllardır bu kulübün içindeyim, 12 sene oldu. Sivasspor tarihinde ilk kez finale çıktık. Çok mutluyuz. Kesinlikle kupayı kazanmak istiyoruz. Yarın güzel ve centilmence bir maç olur, umarım kazanan biz oluruz. Finalin İstanbul’da olması bizim için bir avantaj. İnşallah bize ayrılan kısmı da doldururuz. Kupayla birlikte Sivas’a döneriz.