FTX Türkiye yaptığı yazılı açıklamada “FTX Türkiye Teknoloji ve Ticaret A.Ş. (FTX TR), hizmet verdiği süre içerisinde kullanıcıların Türk Lirası yatırma ve çekme işlemleri için birçok banka ile iş birliği içerisinde bulunmuştur. Ancak bu bankalardan kredi almamış, borçlanmamış ve herhangi bir ortaklık ilişkisi içine girmemiştir. FTX TR’nin bu bankalara doğrudan ya da dolaylı şekilde herhangi bir borcu bulunmamaktadır. Hiçbir bankanın da FTX TR’den herhangi bir alacağı bulunmamaktadır. Söz konusu iddialar gerçeği yansıtmamaktadır.” denildi.

“GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR”

FTX Türkiye açıklamasına şöyle devam etti İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray'ın Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda FTX'in Türkiye'de faaliyet gösteren Akbank, Garanti, Vakıf Bank, DenizBank ve Fibabank'ın da aralarında olduğu bir dizi bankaya borçlu olduğuna dair iddialar gerçeği yansıtmamaktadır.

Türkiye'de tüm regülasyonlarla uygun faaliyet gösteren FTX Türkiye Teknoloji ve Ticaret A.Ş. (FTX TR), hizmet verdiği süre içerisinde kullanıcıların Türk Lirası yatırma ve çekme işlemleri için birçok banka ile işbirliği içerisinde bulunmuştur. Ancak bu bankalardan kredi almamış, borçlanmamış ve herhangi bir ortaklık ilişkisi içine girmemiştir.

FTX TR’nin bu bankalara doğrudan ya da dolaylı bir şekilde herhangi bir borcu bulunmamaktadır. Öte yandan FTX'in iflas bildirimini takip eden süreçte FTX TR ekibi büyük bir gayretle IBAN bilgisi kayıtlı tüm kullanıcıların bakiyelerini iade etmiş, en ufak bir mağduriyete yol açmamıştır.”

Öte yandan İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray paylaşımını sildiği görüldü.

aytun çıray tweet

Editör: Alp Kılıç