Oğuzhan SARI- Canberk ÖZTÜRK/ANKARA, (DHA)- CUMHURBAŞKANI Yardımcısı Fuat Oktay, muhalefeti eleştirerek, "Türkiye'nin son 20 yıldaki başarılarına gem vuramayan, enerjisini tüketemeyen, hedeflerine yürümesine set çekemeyenler, şimdi bütün bu başarıların mimarı Cumhurbaşkanımızı hedef aldılar. Bir '6'lı Maşa' icat ettiler. Aziz milletimizin asla icazet vermeyeceği, asla üzerinde ittifak etmeyeceği unsurlar, '6'lı Maşa' olarak arzı endam ettiler ve Cumhurbaşkanımıza karşı harekete geçtiler" dedi.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ankara'nın Altındağ ilçesindeki Altındağ Kültür Sarayı’nda, 'AK Parti Ankara İl Başkanlığı 28'inci Dönem Aday Adayları İftar Yemeği'ne katıldı. İftara, Oktay'ın yanı sıra AK Parti'den Ankara milletvekili aday adayları ve partililer de katıldı. İftar programında konuşan Oktay, Ankara'nın hizmetin ve yatırımın en iyisine layık olduğunu söyleyerek, "İstiklal harbimizin karargahı Ankara, Türkiye Yüzyılı'nın da karargahı olacak. 'Ankara için hemen şimdi' diyerek 20 yıldır oluşturduğumuz altyapının üzerine yenilerini koyacak, Ankara'mızı geliştirmeye devam edeceğiz. Muhalefet '7'li Masa'nın etrafında dönedursun biz ülkemizi tüm illeriyle ilçeleriyle 2053 ve 2071 vizyonlarımızla donatacağız" diye konuştu.
'KARADENİZ'DEN ÇIKARDIĞIMIZ DOĞALGAZI SİSTEME BAĞLAYACAĞIZ'
Türkiye'nin bölgesinde güçlü bir duruş sergilediğini belirten Oktay, "Doğu Akdeniz'de, Karadeniz'de doğalgaz arıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız da müjdeyi verdi, 'Arife günü çifte bayram yapacağız' diye. İnşallah, arife günü kendi imkanlarımızla, kendi gemilerimizle, kendi teknolojimizle Karadeniz'den çıkardığımız doğal gazı sisteme bağlayacağız. Bunların hepsi Türkiye Yüzyılı'nın ayak sesleri" ifadelerini kullandı.
Muhalefetin yapmanın değil yıkmanın peşinde olduğunu ifade eden Oktay, "Bu uzaktan kumandalı ittifakın gündeminde ne var? Sadece kendi küçük hesapları ve koltuk kavgaları var. Bölücü terör örgütünün siyasi uzantılarına payandalık yapmak var. Türkiye'nin son 20 yıldaki başarılarına gem vuramayan, enerjisini tüketemeyen, hedeflerine yürümesine set çekemeyenler, şimdi bütün bu başarıların mimarı Cumhurbaşkanımızı hedef aldılar. Bir '6'lı Maşa' icat ettiler. Aziz milletimizin asla icazet vermeyeceği, asla üzerinde ittifak etmeyeceği unsurlar, '6'lı Maşa' olarak arzı endam ettiler ve Cumhurbaşkanımıza karşı harekete geçtiler" dedi.
'YİNE BAŞARAMAYACAKLAR'
Muhalefetin seçimlerde başarısız olacağını söyleyen Oktay, "Bundan önceki seçimlerde nasıl hüsrana uğradılarsa, bu seçimde de hüsrana uğrayacaklar. Kürsülerini FETÖ'ye, PKK'ya kiralayıp örgütlerin sözcülüğünü yaptılar, ama başaramadılar. Şimdi ülke ülke gezip Türkiye düşmanlarına bel bağlıyorlar. Millete kaos, belirsizlik ve tıkalı bir sistem vadediyorlar. Yine başaramayacaklar. Bu milletin gözünün içine, gönlündeki muradına bakmayan başaramaz" diye konuştu.
'ANKARA'NIN TÜM NEFERLERİNİ 14 MAYIS İÇİN ARAZAİYE DAVET EDİYORUM'
Oktay, yaklaşan seçimler öncesi partililere de seslenerek, "Bu tarihi seçime yaklaşırken aday adayı olarak bu kutlu yarışta yer aldıktan sonra belirlenen adaylarımızın etrafında hep birlikte kenetleneceğiz. Bu yolda biz, nefsini her şeyin önüne koyanlarla değil; gerçek dava erleriyle, sizlerle yürüyeceğiz. 'Ben yoksam bir eksiğiz' anlayışıyla mahalle komisyonundan ilçe teşkilatına her kademeden 'AK Dava'yı omuzlayarak Ankara'da birlikte destan yazacağız. Buradan, sandık yönetim kurulu üyelerimizden mahalle temsilcilerimize, il, ilçe yönetimlerimizden önceki dönem milletvekillerimize kadar Ankara'nın tüm neferlerini 14 Mayıs için araziye davet ediyorum" ifadelerini kullandı. (DHA)

FOTOĞRAFLI

Kaynak: dha