Galatasaray'da Felipe Melo krizi giderek büyüyor. Bir yıllık daha sözleşmesi bulunmasına rağmen üç yıllık yeni bir kontrat isteyen Brezilyalı futbolcu konusunda kesin karar verildi. Cim-Bom, Melo'yla yeni sözleşme yapmayarak geçerli protokolün devamını isteyecek.

YÖNETİM YENİ SÖZLEŞME YAPMAYACAK

7 yılda 50 madalya kazandı 7 yılda 50 madalya kazandı

Milliyet'in haberine göre; Sarı-kırmızılı yetkililerin Brezilyalı futbolcunun İstanbul'a gelecek olan menajerlerine, "Melo'dan memnunuz ama yeni bir sözleşme de yapmak istemiyoruz. Zaten sözleşmesi devam eden bir futbolcudan bahsediyoruz. Melo gelip oynamak isterse bundan memnuniyet duyarız. Ama bize dayatma olursa da bunu kabul etmeyiz. Gelecek sezon sonunda şartlara göre oturur yeniden konuşuruz" demeye hazırlandıkları öğrenildi.

ESKİ HOCALARINA HABER GÖNDERMİŞTİ

Galatasaray'ın 31 yaşındaki futbolcu ile ilgili aldığı bu karar sonrası Melo'nun nasıl bir tavır takınacağı ise merakla bekleniyor. Sarı-kırmızılı takımda oynamaktan ve İstanbul'da yaşamaktan çok mutlu olan Brezilyalı uzun bir süre daha Türkiye'de kalma planları yapıyordu. Hatta pazarlık masasına güçlü girmek için de menajerleri aracılığıyla İnter veSevilla'nın başında bulunan eski hocaları Roberto Mancini ve Unai Emery'ye haber göndermişti.

AYRILMAYI KAFASINA KOYDU

Galatasaray'ın Melo'ya yeni sözleşme sunmama kararı ile beraber Brezilyalı futbolcunun ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor.Galatasaray'ın şampiyonluğunda büyük pay sahibi olan Felipe Melo, 20 lig maçında forma giydi. Brezilyalı futbolcu 1 gol atıp, 1 asist yaptı

Editör: TE Bilişim