23 yaşındaki Christina Öztürk 56 yaşındaki zengin otel sahibi kocası Galip Öztürk ile taşıyıcı annelerden edindiği 10 çocuğu hankkında konuştu. Öztürk'ün, Rus asıllı eşi Christina Öztürk, kendisinden olan 6 yaşındaki kızı ve taşıyıcı annelerden doğma 10 çocukla pozlar verirken, geniş aile olmayı sevdiklerini söyledi. 

Christins yaptığı açıklamada, sadece 6 yaşındaki büyük kızı Victoria'yı kendisinin doğurduğunu Ayrin Fatma, Meryem Fatma, Alice Fatma, Anna Fatma ve Olivia Fatma adlı kızları ile, Mustafa Galip, İsmail Galip, Mehmet Galip, Ahmet Galip ve Lokman Galip isimli erkek çocuklarının taşıyıcı annelerden olduğunu söyleyerek ''kesinlikle 10'da durmayı planlamıyoruz." dedi.

Kocasının çok çocuk istediğini, kendisinin bunu yapamayacağı için taşıyıcı anneler tuttuklarını belirten Christina Öztürk, çocuk başına kiralık annelere 24'er bin Euro ödediklerini anlattı. Buna göre, Galip Öztürk'ten alınan spermlerle, Christina'dan alınan yumurta hücreleri döllenip, kiralık annenin rahmine yerleştiriliyor. Gürcistan'da buna yasal bir engel bulunmadığı için, Galip Öztürk'ün kiralık anneleri, başka ülkelerden gelip onun otellerinde kalıyor.

Çocukların, yardımcılar, dadılar eşliğinde kendi yaptığı programa göre büyütüldüğünü söyleyen Christina Öztürk, “Programları ben belirliyorum. Her şey benim kontrolümde. Dadıların hangi çocuğu, neyi, ne zaman, hangi ölçülerde vereceğini anlatıyorum. Onlardan raporlar alıyorum” diye konuştu.

Sadece en az bir hamilelik geçirmiş genç kadınlar seçilerek programa katılmadan önce kötü alışkanlıkları veya bağımlılıkları olmadığından emin olmak için kontroller yapıldığını, kadınlara bebek doğduğunda vazgeçmeyi de içerecek olan her zorluğa hazır olduklarından emin olmak için psikolojik danışmanlık verildiğini anlattı.

''Taşıyıcı annelerle şahsen tanışmıyoruz ve hamilelikten sonra sorun yaşamamak için onlarla doğrudan temasımız yok'' diyen Christina sözlerine şunları ekledi:

Bütün iletişim klinik üzerinden oluyor, sadece sağlık göstergelerini takip ediyoruz, anneler için yemek mönüsü hazırlıyorum, yemek bitsin diye, test sonuçlarına bakıyorum.

Dünya alarmda! Bir varyant daha yayılmaya başladı!Sağlık

 Ancak taşıyıcı annelerden biri çocuğu doğduktan sonra tutmak istedi. Bebekler genetik olarak Christina ve kocasından olduğu için, taşıyıcı annenin hiçbir hakkı yoktu ve çocuğu çifte teslim etmek zorunda kaldı.  

Çift daha fazla çocuk sahibi olmak istiyor ve 100'den fazla bebeğe sahip olmayı tartıştı, ancak başka bir taşıyıcı annelik yolculuğuna çıkmadan önce bebeklerinin büyümesini beklemeye karar verdi.

TAŞIYICI ANNELİK YOLUYLA ÇOCUK SAHİBİ İSLAM DİNİNE GÖRE CAİZ Mİ?

Diyanet'ten "taşıyıcı annelik" açıklaması gelmişti.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Sözcüsü Prof. Dr. Ahmet Yaman'dan herkesin merak ettiği soruya yanıt gelmişti.

Yaman, taşıyıcı annelikle ilgili, "Burada kastedilen şey, taşıyıcı annelik uygulamasının, nikahsız birliktelik yoluyla çocuk sahibi olmaya benzemesidir" ifadelerini kullanması tartışmalara son noktayı koymuştu.