37 derecede köy yollarına sıcak asfalt döküyorlar

Erzincan Özel İdare'ye bağlı 20 kişilik ekip, köylerin merkezlerle bağlantısını sağlamak için yakıcı güneşin altında sıcaklığı 170 dereceyi bulan asfalt döküyor.

37 derecede köy yollarına sıcak asfalt döküyorlar
banner170

Deniz seviyesinden 1500 metre yükseklikteki dağları aşarak köy yollarına asfalt döken işçiler, sıcakta zorlandıklarını söylediler.

İl Özel İdare’ye bağlı asfalt ekipleri, Kemah ve Refahiye ilçesine bağlı köy yollarında sıcak asfalt çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Hava sıcaklığının 37 dereceye kadar yükseldiği bölgede, 170 derece sıcaklıktaki asfalt üzerinde çalışan işçiler, büyük çaba sarf ediyor. Deniz seviyesinden 1500 metre yükseklikteki dağ köylerinin yollarını sıcak asfalta kavuştururken zorlandıklarını belirten işçiler, sıcaktan bunaldıklarını bu yüzden sıkça mola verdiklerini söylediler.  Günlük 500 ila 1000 metre arasında köy yolunu sıcak asfaltla kapladıklarını ifade eden işçiler, "Hava sıcak, asfalt sıcak, zor oluyor " dediler.

İl Özel İdare Genel Sekreteri Yaşar Felekoğlu ise bu yıl planlanan bölgelerdeki köylerin yollarına sıcak asfalt dökmek için çaba harcadıklarını belirtti. Felekoğlu, özel idare personelinin çok zor koşullarda hizmet verdiğine dikkat çekerek "Her türlü zorluklara rağmen, köylerimize hizmet götürmenin mutluluğunu yaşıyoruz" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2017, 10:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner176

banner151