78 işçi pozitif çıktı, üretim durdu

İki tekstil fabrikasında çalışan 78 işçide koronavirüs tespit edilince, fabrikalarda üretim durdu.

78 işçi pozitif çıktı, üretim durdu

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesindeki iki tekstil fabrikasında çalışan 78 işçide koronavirüs tespit edilince, fabrikalarda üretim durdu. Test sonuçları açıklandıkça vaka sayısının daha da artmasından endişe ediliyor. Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü'nün filyasyon çalışmasının devam ettiği öğrenildi.

Zonguldak Çaycuma´daki organize sanayi bölgesinde, birinde 450, diğerinde 250 kişinin çalıştığı iki tekstil fabrikasında, işçilerden bazılarında koronavirüs tespit edildi. İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, fabrikalarda filyasyon çalışması yaptı. Çalışmaların ilk etabında 450 kişinin çalıştığı fabrikada 10, diğer fabrikada ise 30 işçinin koronavirüse yakalandığı tespit edildi.

TEST SONUÇLARI AÇIKLANDI VAKALAR ARTTI

Pazartesi günü itibariyle fabrikalarda üretim durduruldu ve tüm işçiler evlerinde karantinaya alındı. Test sonuçları açıklandıkça koronavirüse yakalanan işçi sayısı arttı.

VAKA SAYISI 78'E YÜKSELDİ

İki fabrikada koronavirüse yakalanan işçi sayısı 78'e yükseldi. İşçiler, evlerinde ve hastanelerde tedaviye alındı. Temaslı olan işçiler de evlerinde karantina altında tutuluyor. Test sonuçları açıklandıkça vaka sayısının artmasından endişe ediliyor.

FİLYASYON ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR

Çaycuma Kaymakamı Muharrem Coşgun, organize sanayi bölgesindeki fabrikaların Sağlık Bakanlığı ve diğer bakanlıkların talimatları doğrultusunda denetlendiğini ve sık sık tedbirlere uyulması konusunda uyardıklarını söyledi. İl Sağlık Müdürlüğü'nün filyasyon çalışmasının devam ettiği öğrenildi.

62 MADENCİ İŞÇİSİ DE POZİTİF

TÜRKİYE Taşkömürü Kurumu (TTK) Armutçuk Müessese Müdürlüğü'nde, iki gün önce 300 işçiye yapılan koronavirüs testinde 19 işçinin testi pozitif çıktı. Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Başkanı Hakan Yeşil, toplam 1080 işçiden 62'sinin koronavirüs testinin pozitif olduğunu ve temaslı olan 150 işçinin de evlerinde karantinada olduğunu söyledi.

YORUM EKLE