Ahmet Maranki'nin Akit TV'deki skandal sözlerine soruşturma

Ahmet Maranki hakkında katıldığı canlı yayında 24 Haziran seçimleriyle ilgili yaptığı açıklamalar nedeniyle soruşturma başlatıldı.

Ahmet Maranki'nin Akit TV'deki skandal sözlerine soruşturma

Küçükçekmece Cumhuriyet Savcılığı, Akit TV kanalında dün gece yaptığı açıklamalar nedeniyle Ahmet Maranki hakkında 'basın yoluyla halkı kin ve düşmanlığa tahrik' suçundan soruşturma başlattı.Savcılık açıklamasında 'Ahmet Maranki hakkında soruşturma başlatılmış ve ilgili kişi şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrılmış olup soruşturma titizlikle sürdürülmektedir' denildi.

BELGRAD ORMANI'NA SİLAH GÖMDÜĞÜNÜ SÖYLEDİ 

Maranki, Akit TV'de 24 Haziran seçimleriyle ilgili yaptığı açıklamada Belgrad Ormanı'na silah gömdüğünü itiraf etti. “Benim umudum kaf dağının arkasında 25 Haziran’da” diyen Ahmet Maranki, “Olmadı artık Belgrad Ormanı’nda bir ağacın altında talim şeyimizi oraya gömdük. Çıkaracağız sokağa artık ‘Bismillahirrahmanirrahim’ deyip…” ifadelerini kullandı… Programın sunucusunun “O kadar da değil de…” diye itiraz etmesi üzerine Ahmet Maranki, “Ama şimdi adam sana topla saldırıyor, senin tüfeğinle saldırıyor. Tankınla atıyor kardeşim. Gerektiğinde bu millet ona hazır…” diyerek açıklamalarını sürdürdü.

Esra Tavukçu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
MUHİTTİN BAFRA
MUHİTTİN BAFRA - 2 yıl Önce

Küçükçekmece Cumhuriyet Savcılığı,TEBRİK EDİYORUM ...O- SİLAHLARIDA ÇIKARTSINLAR.