AKP'li Ünal bomba gibi Cem Küçük yazısı

24 Haziran seçimlerinde aday gösterilmeyen AKP'li Aydın Ünal, Yeni Şafak'ta seçmene veda yazısı yazdı. Yazısında, Cem Küçük'ün FETÖ karşıtı gibi görünüp, FETÖ'cü yöntemleri kullandığını ifade etti.

AKP'li Ünal bomba gibi Cem Küçük yazısı

“Muhasabe” başlıklı yazısıyla vekilliğe veda eden Aydın Ünal, parti içinde yaşadıklarına ilişkin dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Kendisini sık sık eleştiren Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük’e gönderme yapan Aydın Ünal şu ifadeleri kullandı:

“17/25 Aralık ve 15 Temmuz sonrasında ‘gerçeği fark edip’, dün ‘Muhterem Hocaefendi’ diyerek selam gönderdikleri terörist başına, bugün günahlarını örtmek için abartılı şekilde bağıranların da hedefi olduk. Dün Hocaefendilerine saygısızlıkla, fitnecilikle itham ediyorlardı, aynı kişiler tarafından FETÖ’cülükle suçlandık; aldırmadık. FETÖ ile mücadele ediyormuş gibi yapıp ne kadar Fetullahçı yöntem ve araç varsa kullanan herkese karşı çıktık. FETÖ ile mücadeleyi sulandırmaya çalışanlara karşı susmadık. Kendi kirli geçmişini örtmek için çirkefleşenlere boyun eğmedik. Tam da FETÖ’ye yaraşır şekilde, isimsiz bildirilerle, ‘Reisçilik’ yapıyormuş edasında haddini aşanlara, davayı zehirleyenlere, kendi şahsi hırsları için, kendi ikballeri için, doymak bilmeyen midelerini tıka basa doldurmak arzusuyla tezgâh açarak partiyi, teşkilatı incitenlere sessiz kalmadık. Her ilçede, ilde türeyip, tasmalarını tutan şer odaklarının borazanlarını öttüren trollere de prim vermedik. Adaletten şaşmadık. FETÖ’yü cezalandırmada yanlış yöntemlerin terör örgütünü büyütebileceği tehlikesini, her türlü saldırıyı göze alarak dillendirmekten çekinmedik.”

TORPİL VE İLTİMAS İTİRAFI

Yazısında özeleştiri de yapan Aydın Ünal, “Çokça torpil, iltimas, nüfuz istendi; ‘iş yapmaz vekil’ yaftasına rağmen hamdolsun adaletten şaşmadık” ifadelerini kullandı.

Aydın Ünal’ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Ankara’nın, o kadim Selçuklu şehrinin vekilliğini yapmak büyük gururdu. Yine de Ankara’ya istediğimiz kadar hizmet edemedik. Bürokrasiyi aşamadık, Dinozor parklarını geçemedik. Çokça torpil, iltimas, nüfuz istendi; ‘iş yapmaz vekil’ yaftasına rağmen hamdolsun adaletten şaşmadık. Sistem bize bol geldi, ama yakınma makamında değiliz, yakınmadık. İsmet Uçma Ağabey’e de sözümüz var: Bir ‘Ankara’ kitabını inşallah yakında Ankara’ya kazandıracağız.”

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2018, 22:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
ÇETİN ERTÜRK
ÇETİN ERTÜRK - 1 yıl Önce

16 YILDIR AKP İKDİDARININ NE YAPTIĞINI GÖRÜYORSUNUZ SADECE VAAD SONRA SEÇİME KADAR YAT EKONOMİ BATMIŞ GÜVENLİK EĞİTİM SAĞLIK BİTMİŞ

SIRADAKİ HABER