Büyük Kulüp başkanı Gündüz Kaptanoğlu'na sürpriz rakip

banner155

Türkiye’nin en eski ve köklü derneklerinden 135 yıllık Büyük Kulüp’te, efsane başkan Duran Akbulut’un ölümünden sonra yapılan başkanlık seçimini DATİ Yatırım Holding ve Kaptanoğlu Denizcilik Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Gündüz Kaptanoğlu kazanmıştı.

Büyük Kulüp başkanı Gündüz Kaptanoğlu'na sürpriz rakip
banner170

BÜYÜK KULÜP 1882 YILINDA KURULDU

Yaklaşık 8 bin üyesi bulunan Büyük Kulüp, 1882 yılında İngiltere Büyükelçisi Sir Alfred Sandison tarafından Cercle a'Pera ismiyle kurulmuştu. Başlangıçta Osmanlı İmparatorluğu'nda görev yapan yabancı elçiler ve ataşelerin üye olduğu bir kulüptü. İttihat ve Terakki döneminde önemli sayıda Türk üye kabul eden yapı, 1944'te Büyük Kulüp adını aldı.

SEÇİME GİDİLİYOR

135 yıllık Büyük Kulüp Derneği yeni başkanını ve yönetim kurulu üyelerini seçmek üzere seçime gidiyor.

Bu hafta içinde gerçekleşecek kurulda çoğunluk sağlanamazsa, 17-18 Mart 2018 tarihinde gerçekleştirilecek.

İKİ LİSTE YARIŞICAK

Genel kurulda mevcut başkan Gündüz Kaptanoğlu ve Tevfik Altınok'un listesi yarışacak.

AHMET VEFİK ALP LİSTEDE

Tevfik Altınok'un listesi göz doldururken alanlarında oldukça etkili isimler dikkat çekiyor.

Tevfik Altınok listesinde, Mimar, Kentbilimci, Yüksek Mühendis Ahmet Vefik Alp'in de olması gözlerden kaçmadı.

Bilindiği gibi Mimar, Kentbilimci, Yüksek Mühendis Ahmet Vefik Alp, Milliyetçi Hareket Partisi'nde Merkez Yürütme Kurulu üyeliği yapmıştı.

İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığına da adaylığı koyan Alp, MHP'li belediye başkanlarının oluşturduğu Yerel Yönetim Birimleri Derneği'nin başkanlık vazifesini de yürütmüştü.

"KAVGADAN DEĞİL, HUZURDAN YANAYIM"

Öte yandan Gündüz Kaptanoğlu'nun rakibi Tevfik Altınok yaptığı açıklamada " Ben Büyük Kulübün eski üyelerinden biriyim. Önümüzdeki yapılacak seçimde de başkan adaylarından biriyim.Benim bütün çabam kulübümüzün bu güne kadar ki saygınlığını, itibarını, koruyabilmek ve üyelerimizin kulüpte huzurunu temin edebilmek. Ben bu amaçla bu işe kalkıştım.

Demokrasinin gereği olarak, iki adayın daha iyi olacağını düşündüm.

Ben kulüpte kavgadan değil, huzurdan yanayım."dedi.

GERGİN KURUL

Ayrıca genel kurulun gergin geçeceği gelen bilgiler arasında.

Mevcut yönetimden iki ismin ihraç edilmesi için yetkili organlara sevk edildiği ve bu durumun genel kurulu olumsuz etkileyeceği söyleniyor.

İşte Tevfik Altınok'un listesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Necmettin yilmaz
Necmettin yilmaz - 13 ay Önce

Kulubumuz icin hayirli ugurlu olur isaAllah basarilar dilerim

Necip polat
Necip polat - 13 ay Önce

Seneler önce avrupa yakasına.sube açacağız dediler bugün oldu.bunu kimse.hatirlamiyor biz avrupa yakasında oturan üyeyiz trafikten dolayı kulüpten.faydalanamiyoruz temennim.sesimizi duyar ilgilenirsiniz saygilarimla

Bir üye
Bir üye - 13 ay Önce

Merhabalar eski bir klup üyesiyim. verdikleri liste de sarı işaretli isimler bir şey ifade ediyormu o nu merak ettim? Ayrıca ihrac olAn iki kişinin var olan yönetimle bir ilgisi olmadığını sanıyorum lütfen bilgi verebilirlermi

Özgül Özhan
Özgül Özhan - 13 ay Önce

Sayın Tevfik Altınok'un aday olmasına çok mutlu olduk . Oyumuz kesinlikle kendisine olacaktır

Bir üye
Bir üye - 13 ay Önce

TEVFİK ALTINOK MUHTEŞEM BİR KİŞİLİK DİK DURULU MESKEK BAŞARISI DEVLETİN TEPE GMREVLERİNDE DÜNYA ÇAPINDA İŞİM YAPMASI BÜYÜK KULÜP İÇİN ÇOK ŞYİ BİR TERVİH İNŞALLAH ĞYELER SAĞDUYU İLE BİR DEĞERLEBFŞRME YAPARAK BU FIRSATUN KAÇMASINI ÖNLERLER TEVFİKVAKYUNOKLA HUZUR KARDEŞLİK KUCAKLAŞMA GELEBİLECEĞİNE İNANIYORUM

Bir üye
Bir üye @Bir üye - 13 ay Önce

Eski bir üye olarak Gündüz bey ve ekibinin kulübümüzün hayrı açısından devam etmesi kanaatindeyim... Ancak bu şekilde kulubümüz eski nezih günlerine geri dönebilir.. Gündüz bey gerek kişiliğiyle gerekse dürüst ve kurumsal yönetim tarzıyla kulübümüz için en doğru olan kişidir......Bu arada ekte verilen yönetim listesinde adı geçen birçok ismin kendi insiyatifleri dışında listede adlarının bulunması da diğer aday ve yönetiminin ne kadar dürüstlükten uzak olduğunun bir göstergesidir... Sarı kalemle çizilmiş olanlara dikkatinizi çekerim.

Erkut Doyran
Erkut Doyran - 13 ay Önce

Sayın Altınok geçmiş dönemlerde 2. Başkanlık yapmış ve yukarıdaki sarı çizgiler ile çizili isimler listesinden habersiz ve istekleri dışı yazıldıkları için çekilmek isteyen kişilerdir.

Üye
Üye - 13 ay Önce

Gündüz Kaptanoğlu ve yönetimini başarılarından ötürü çok taktir ediyorum ve sonuna kadar destekliyorum. Tevfik bey e de başarılar ama keşke bu kadar emek verilen yazının altındaki listese üstü çizilmiş olanların aslında o listede olmadığı ve yanlış yazıldığı bu durumda 16 kişiyi de düzeltmek zorunda kaldıkları da yazılsaymış,insanlar yanlış bilgilenmesin önemli olan kulubümüzün geleceği çünkü.. Teşekkürler

bir uye
bir uye - 13 ay Önce

Keske Derya Adiguzel kardesimizi de listeye alsalardi. Cok caliskan,donanimli,beyefendi ve buyuk kulup yonetimine yakisir bir isimdir


SIRADAKİ HABER

banner151