Canlı yayında Doğu Perinçek'ten Cem Toker'e yaylım ateşi!

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile eski LDP Genel Başkanı Cem Toker arasında aşı tartışmasının yaşanması ortamı gerdi.

banner311

Tartışma sırasında Perinçek, partisinin MKYK üyelerinin de aşı olduğunu açıkladı.

TV 100'de yayınlanan bir programa katılan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Almanya Başbakanı Angela Merkel için “Merkel’de devlet adamı olsaydı gider kolunu uzatır aşıyı olurdu” dedi. Liberal Demokrat Parti (LDP) eski Genel Başkanı Cem Toker Perinçek’e “Doğu Perinçek devlet adamı Merkel değil” sözleriyle yanıt verdi. Ardından yayında tartışma çıktı.Perinçek sözlerine, “Siz Merkel’i devlet adamı sanıyorsanız daha çok pilav yemeniz gerekiyor” diye devam ederken, “Bir devlet adamı ‘sıramı bekliyorum’ demez” dedi.

Toker AK Parti MKYK üyelerinin aşı olmasına atıfta bulunarak, “Partinizin MKYK üyeleri de oldu mu aşı; devlet adamı statüsüne girip?” sorusuna Perinçek, “Onlar da oldu” yanıtını verdi.Programda gerilim, Toker’in “Öncelik versinler onlara da bildirin ‘reis’e” ifadeleri üzerine yükseldi.Perinçek, “Haddini bil ve otur orada, saçmalama. Anladın mı? Bunları işitmek zorundasınız öyle terbiyesizlik yaparsanız…” karşılığı verdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2021, 09:04

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.