Çatlı Ailesinden İYİ Partili Yusuf Deniz hakkında suç duyurusu

Çatlı Ailesi, Abdullah Çatlı için “Uyuşturucu taciri, mafya lideri” benzetmelerinde bulunduğu gerekçesiyle İYİ Parti Bursa İl Yöneticisi Yusuf Deniz hakkında suç duyurusunda bulundu.

banner311
Çatlı Ailesinden İYİ Partili Yusuf Deniz hakkında suç duyurusu

Abdullah Çatlı’nın kızı Gökçen Çatlı’nın vekili Av. Yasin Beşir Vural, “kişinin manevi hatırasına hakaret, hakaret ve iftira” attığı gerekçesiyle İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na gönderilmek üzere Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayet dilekçesi verdi.

Başsavcılığa verilen şikayet dilekçesinde Abdullah Çatlı’nın ölüm yıl dönümünde sosyal medyadan yaptığı paylaşım ile ilgili İyi Parti Bursa İl yöneticisi Yusuf Deniz hakkında Başsavcılığa verilen şikayet dilekçesinde şöyle denildi:

“Müvekkilin rahmetli babası Abdullah Çatlı hakkında hakaret ve iftira içerikli paylaşım yaparak kişinin manevi hatırasına hakaret suçunu işleyen şüpheli hakkında aşağıda açıklanan gerekçelerle kamu davası açılmasına karar verilmesini talep ediyoruz.

1-Müvekkilin babası olan Abdullah Çatlı, Ülkücü kimliği ile bilinen ve hayatını Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ideallerinin gerçekleşmesine adamış şerefli bir Türk evladıdır. Bu şerefli Türk evladına, sosyal medya hesabı üzerinden, “Uyuşturucu taciri, mafya lideri” vb. benzetmeler yaparak hakaret eden ve iftira atan şüpheli, müteveffanın Türk Milleti nazarındaki değerini etkilemek kastıyla üzerine atılı suçu işlemiştir.

2- Türk Ceza Kanunu’nun 130. maddesinde, “Bir kimsenin öldükten sonra hatırasına en az üç kişiyle ihtilat ederek hakaret eden kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır. Ceza, hakaretin alenen işlenmesi halinde, altıda biri oranında artırılır” hükmü ile ifade edildiği üzere sosyal medya üzerinden alenen hakaret ve iftira suçlarını işleyerek müvekkilin manevi hatırasına saygısızlık yapan şüphelinin cezalandırılması amacıyla kamu davası açılmasını talep ediyoruz".

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 10:06

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.