Dr. Abdullah Sevim: Efsane Başkan'ın hayatı film olmalı

Millî Görüş’ün her kademesinde görev yapan Lütfi Kibiroğlu, vefatının sene-i devriyesinde yâd ediliyor. Saadet İl Başkanı Abdullah Sevim'den Kibiroğlu'nun hayatının filmleştirme önerisi geldi.

Dr. Abdullah Sevim: Efsane Başkan'ın hayatı film olmalı

Millî Görüş’ün her kademesinde görev yapan “Efsane Başkan” Lütfi Kibiroğlu vefatının sene-i devriyesinde rahmet ve minnet ile yâd ediliyor. Özellikle Eminönü Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde önemli hizmetlere imza atmıştı. Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin kurucuları arasında yer alan merhum Kibiroğlu, 2017 yılında vefat etmişti. Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim'den Efsane Başkan Kibiroğlu'nun hayatının filmleştirme önerisi geldi.

"TEKEDEN SÜT ÇIKARTTI"

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, " Milli Görüş Hareketi olarak, 1994 yılında Türkiye’de bir yerel yönetim devrimi gerçekleştirdik. Şehirlerimizi imar ettik. Sorunlarına çareler ürettik. Bununla yetinmedik hem ekol hem de okul olduk bu alanda. Lütfi Kibiroğlu Başkanımız da, bu örnek şahsiyetlerden birisiydi. 1999-2004 yılı arasında yaptığı hizmetlerle Eminönülülerin gönlünde taht kurdu. İlçenin 50 bin civarında bir nüfusu ve o oranda bir geliri olmasına rağmen gündüz nüfusu 3 milyonu bulan Eminönü’nde hiçbir bahaneye sığınmadan, adeta tekeden süt çıkartırcasına başarılar elde etti ve Efsane Başkan ünvanını haketti" diye konuştu.

"DÜRÜST BAŞKANDI, DÜRÜST YÖNETTİ"

Abdullah Sevim, "Tabii rahmet Lütfi başkan bunları yaparken kendi yeteneği, ekip başarısı vardı ancak kendi ifadesiyle bu hizmetleri “Milli Görüş yaptı.” Milli Görüş anlayışı, ilkeleri, iş tutuş tarzı, hizmet aşkı her belediye başkanımız gibi Lütfi Kibiroğlu başkanımızı da büyük bir çığır açtı. Aklını kullandığı kadar vicdanını da kullandı. Merhameti çalışmalarına katık yaptı. İnsan odaklı olmayı hizmet etmeyi kendisine şiar edindi. Dürüst başkandı. Dürüst yönetti.

"HAYATI FİLM OLMALI"

Abdullah Sevim, "İşte Lütfi Başkan tüm bu özellikleri sebebiyle örnek alınması gereken biri. Hem Milli Görüş Belediyeciliğini anlatmak, hem de ülkeye hizmet etmek isteyen kim varsa onlara öğretmen olabilmesi açısından kendisinin hayatı detaylıca incelenmeli diye düşünüyorum. Bunun olabilmesi içinde güzel bir belgesel çalışması yapılmalı. Çok daha geniş kitlelere ulaşabilmesi içinde bir Lütfi Kibiroğlu filmi çekilmeli diye düşünüyorum.

YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344