FETÖ cezaevinin kaba inşaatı tamamlandı

Adalet Bakanlığı tarafından Anadolu’nun farklı noktalarında yapımına başlanan cezaevlerinin Afyonkarahisar’daki inşaatında sona yaklaşıldı.

banner170

Adalet Bakanlığı tarafından Anadolu’nun farklı noktalarında yapımına başlanan cezaevlerinin Afyonkarahisar’daki inşaatında sona yaklaşıldı.

Adalet Bakanlığında farklı şehirlere yapılan biner kişilik 50 yeni cezaevinin inşaatları sürüyor. 15 Temmuz sonrasında kademe kademe gelen Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile alakalı tutuklamalarda ciddi sayıları bulurken, yeni cezaevlerinin inşaatı da olağanüstü hal (OHAL) uygulamaları çerçevesinde hızlıca devam ediyor. Toplam yüz ölçümü 4 milyon 115 bin 558 metrekare olan cezaevleri, yeni teknolojiler ile inşa ediliyor. Cezaevlerinin yapımlarının tamamlanmasının ardından, FETÖ davaları kapsamında hüküm giyen çok sayıda kişinin buralara nakledilmesi bekleniyor.

Afyonkarahisar’da da 15 Temmuz 2016’dan sonra yapımına başlanan cezaevinin kaba inşaatları tamamlandı. Bolvadin ilçesindeki cezaevinin en kısa sürede faaliyete geçmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2018, 13:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Semih
Semih - 11 ay Önce

Bir memlekette, arge merkezi, okul, labaratuar yerine cezaevi yapılıyorsa birşeyler yanlış gidiyor demektir.. Hiçbir medeni ülke yaptığı cezaevi sayısıyla övünmez

asi
asi - 11 ay Önce

ÇOĞALDIKÇA ÇOĞALAN, BÜYÜDÜKÇE BÜYÜYEN ADLİYE SARAYLARI VE CEZAEVLERİ BİR MEMLEKETİN EKONOMİK, SOSYAL, MİLLİ GELİRDE BÜYÜMÜŞLÜĞÜN YENİ ÖRNEKLERİ VE BAŞARILI İKTİDAR. YANDAŞLARI GURUR DUYUYORDUR

halkın sesi
halkın sesi - 11 ay Önce

24 Haziran dan sonra 1725 RTE ı oraya Müdür yapsınlar onlar birbirlerinin 15 yıl dilinden iyi anlarlar

SIRADAKİ HABER

banner176

banner151