Furkan Vakfı'nda bir skandal daha

banner155

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, 30 Ocak'ta Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'na operasyon düzenledi.

Furkan Vakfı'nda bir skandal daha
banner170

'Vakıf faaliyeti adı altında kuruluş amacı dışında anayasal düzene karşı fikir ve eylem birliği içerisinde hareket ederek kamu güvenliğine karşı faaliyet yürütme ve suç örgütü kurma' suçlamasıyla Adana merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonda, kurucu başkan Alparslan Kuytul ile vakıf yöneticileri ve 'hocalar' olarak nitelenen kişilerin de aralarında bulunduğu 26 kişi gözaltına alındı.

KAYYUM ATANDI
Polis, merkez Seyhan ilçesi Abidinpaşa Caddesi'nde bulunan vakıf merkez binasında da arama yaptı. Ekipler, bir odada buldukları para sayma makinesi ile kasada bulunan 364 bin lirayı görüntü kaydı alarak saydı. Ayrıca vakıf binasında bulunan sistem odasındaki bilgisayarlara da el konuldu. Adana Valiliği'nce operasyonla ilgili olası gösteriler yasaklanırken, vakfın faaliyetlerinin geçici olarak durdurulduğu açıklandı. Ayrıca Adana Asliye Hukuk Mahkemesi, vakfa kayyum atandığı duyurdu.

EVLİLİK SORUMLUSU İDDİASI
Gözaltındaki şüphelilerin emniyetteki sorgusu sürerken, operasyonla ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Vakıf merkez binasında yapılan aramada, üyeler arasında evlilik işlemleri için doldurulduğu öne sürülen formlar bulundu. Vakfın evlilik sorumlusu olduğu iddia edilen Kemal A.'nın, İzmir'de bir kadınla evlenmek isteyen vakıf üyesi erkekten form doldurmasını istediği, bu kişinin karşı çıkması üzerine de, "Alparslan Kuytul'un ilim ve ferasetini nasıl sorgularsın, o böyle uygun gördü. Onun lafının üstüne söz olmaz, formu dolduracaksın" diye mektup yazdığı ileri sürüldü. Vakıf üyeleri arasında gerçekleşen evliliklerin tamamının Alparslan Kuytul'un onayı ile gerçekleştirildiği öne sürüldü.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatansever
Vatansever - 1 yıl Önce

Surekli buradan uzun cesur ve yurekli adam Reise sesleniyorum ve yaziyorum lutfen ama lutfen sadece Gulen cemaatini bitirmekle ulke huzur bulmaz kalan Furkan vakfi -ismail aga - suleymancilar ve benzeri kim varsa AKP yonetiminden rica ediyorum cemaatlari kapatin ve bitirin Diyanet var devletin kontrolunde bu yeterli ulkemiz icin. Bu ne olduklari belirsiz cemaat agalari yuzunden ulkede huzur yok maalesef... Haydi AKP daha guzel bir Turkiye icin yok olsun cemaatler...

Mine
Mine @Vatansever - 1 yıl Önce

İyi de akp,cemaat ve tarikatlerin sayesinde iktidarda.Senin o 2 bin korumayla dolaşan cesur ve yürekli reisin bunu bilmiyor mu ?

SIRADAKİ HABER

banner151