Hakan Atilla’nın ilk sorgu anı ortaya çıktı!

ABD'de yargılanan Halkbank eski yöneticelerinden Hakan Atilla'nın ilk sorgu anı ortaya çıktı. Suçlamalara şaşıran Hakan Atilla "Aptala mı benziyorum" ifadelerini kullandı.

Hakan Atilla’nın ilk sorgu anı ortaya çıktı!

FBI ajanları tarafından Reza Zarrab soruşturmasıyla ilgili tutuklandığı anlatılan Hakan Atilla, İngilizce başladığı konuşmasına Türkçe devam ederek, “Benim Reza ile hiçbir şahsi işlemim yok. Bankanın Reza’yla yapmış olduğu işlemler vardır. Benim şahsımla ilgili bir konu değil. Benimle ilgili olsa Amerika’da ne işim var? Aptala mı benziyorum” ifadeleriyle tepki gösteriyor.

Hürriyet’ten Razi Canikligil’in haberine göre, FBI ajanları ise ellerinde Zarrab ile aralarında geçen konuşmaların dinleme kayıtları olduğunu söylüyor.

HAKAN ATİLLA: ELİNİZDEN GELENİ YAPIN

Attila sorgu sırasında bir noktada, “Elinizden geleni yapın. Ben hükümet görevlisiyim. Bu yüzden büyük ihtimalle bu davayı takip etmeyi isteyeceklerdir” diyor.

Atilla ajanlarla diyaloğunda, “500 milyon dolarlık fon sağlama işimiz var. Bu her şeyi bozacak” da diyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
RECAİ ÜNAL
RECAİ ÜNAL - 1 yıl Önce

Herif doğru diyor. Reza Zarrab ile hiç bir kişisel işlemi ya da ilişkisi yok; devleti yöneten en üst makamların emriyle hareket edip Reza'nın banka işlemlerini yürüttü. Olay budur. Ama bu platformda haberi yapanlara bir sözüm olacak: Haberde kullandığınız dil ve üslûp -bilerek ya da bilmeyerek- bu herifi okuyucuya kahramanmış gibi sunuyor ne yazık ki.

SIRADAKİ HABER