Hakkari'de HAK-DA platformundan İsrail'e tepki

banner155

HAKKARİ'de 25 Sivil Toplum Kuruluşunun yer aldığı Hak ve Dayanışma (HAK-DA) Platformu, İsrail'in Mescid-i Aksa'daki namaz yasağını, basın açıklamasıyla protesto etti.

Hakkari'de HAK-DA platformundan İsrail'e tepki
banner170

Memur-Sen Hakkari Şubesi'nde bir araya gelen HAK-DA Platformu üyesi STK temsilcileri, İsrail'in Mecsid-i Aksa'da namaz yasağını protesto etti. HAK-DA Platformu sözcüsü Nihat Gür, İsrail'in, müslümanları kışkırtmaya yönelik davranışlarına devam ettiğini söyledi. Dünyanın farklı yerlerinde Müslümanların baskı ve zulüm altında olduğunu anlatan Nihat Gür şöyle konuştu:
"İşgalci, gaspçı ve katil Siyonistlerin zulmü altındaki mukaddes Kudüs ve Filistin toprakları Müslümanların ortak kaderinin sembolüdür. Zulüm ve işgal altındaki Kudüs özgür oluncaya kadar Müslümanlar için bir direniş ve başkaldırı sembolü olmaya devam edecektir. Katil ve işgalci siyonistlerin her gün Mescid-i Aksa’nın kutsiyetini ve hürmetini ayaklar altına almasını, onu tahrip etmesini, İslami misyonuna, mimarisine zarar vermesini, Müslüman Filistinlilere Mescid-i Aksa’yı yasaklamasını mahkum ediyor ve İslami değerlerimize karşı işlenen bu cinayetlere karşı dünya müslümanlarını harekete geçmeye davet ediyoruz."


 

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2017, 14:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151