Havaray sistemi iptal edildi

stanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Sefaköy-Başakşehir Havaray Sistemi'nin iptal edildiğini, yerine metro ve hafif raylı sistemin hayata geçirileceğini açıkladı.

Havaray sistemi iptal edildi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Sefaköy-Başakşehir Havaray Sistemi'nin iptal edildiğini, yerine metro ve hafif raylı sistemin hayata geçirileceğini bildirdi.

Havaray metro projesinin Sefaköy-Başakşehir hattında yapılması ve 15 kilometre uzunluğunda 117 istasyonlu bir hat olması planlanıyordu.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2017, 14:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Lokman Ates
Lokman Ates - 1 yıl Önce

Ekonomik rant uğruna, "her şey İstanbul için" projelerinden vaz geçilip, hassasiyetleri Ankara, Konya, Kayseri... gibi diğer şehirlere dağıtmak gerekir! Mevcut politika ile İstanbul ve ülkenin sorunları çözümlenemez!...

salih orçun
salih orçun - 1 yıl Önce

iptal etmekle iyi yapmadığını ve istanbul gibi bir büyük metropolün tırafik keşmekeşi olan şu anki durumuna azda olsa bir yardımı olacağına inanıyorum.bu prole tamamen direkler üzerinde yüzeyde yer kaplamayan bir projedir.aynı zamanda yer altında açılan tüneller kadar pahalıya mal olmayacak bir proje olduğuna inanıyorum.yazık olmuş.