İhraç edilen Prof. Kaboğlu AİHM'e gidecek!

Son çıkarılan KHK ile ihraç edilen 330 akademisyenden biri olan anayasa profesörü İbrahim Kaboğlu, yanlıştan dönülmemesi durumunda Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne gideceğini söyledi.

KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara'nın programına katılan Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu, yargısız infaz yapılarak kamu görevinden ihraç edildiğini belirterek, yargı yetkisinin başkaları tarafından kullanıldığını söyledi.

PROF. DR. KABOĞLU: "YARGISIZ İNFAZ VAR, AİHM'E GİDECEĞİM"

Kaboğlu, "Yargısız infaz yaptılar. Yargılamadan bir kişiyi meslekten çıkarmak mümkün değildir. Yargı yetkisi başkaları tarafından kullanılmıştır. Başvuru yolları ileri derecede yok edilmiş durumda" diye konuştu. 

Gerekçesi olmayan ihracının anayasal devlette, hukuk devletinde yürürlüğe konulmasının mümkün olmadığını belirten Kaboğlu, avukatlarının itiraz dilekçelerini gerekli makamlara gönderdiğini ancak yanlıştan dönülmemesi durumunda Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) gideceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2017, 14:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
solmaz
solmaz - 4 yıl Önce

beter olun ş... ve h.... yoksunları dün yetmez ama evet diye yollarda idiniz ve hakaret ediyordunuz. şimdi de ben diyorum ki size yapılana yetmez ama evet diyrum. referandumda da hayır