İhsan Eliaçık: Ölüye Fatiha okunmaz!

Ünlü ilahiyatçı Yazar İhsan Eliaçık, Medya24'te Halit Ziya Alptekin'in hazırlayıp sunduğu "Kırmızı Hat" programına konuk oldu.

banner311

İhsan Eliaçık, birbirinden aykırı yorumlarıyla bugüne değin İslam dini ile ilgili doğru bilinen yanlışlar üzerine detaylı bilgilendirmeler yaptı.

Kuran-ı Kerim'de yer alan "Biz Kuran-ı Kerim-i dirilere gönderdik" ayetinin son derece açık olduğunu ifade eden İhsan Eliaçık, "Ölenlere Kuran-ı Kerim okunmaz. Ölülerle ilgili her türlü dua ve ritüel, İslam öncesinde de vardı. Bu ritüeller Şamanizme kadar dayanır" dedi.

Ölülerin ruhuna ithafen ayet veya surenin okunmasının yanlış olduğuna vurgu yapan İhsan Eliaçık, "Vefat eden birisinin ardından içinizden geçen güzel dilek ve temennileri ifade edebilirsiniz. Allah'a bu konuda yalvarabilirsiniz" diye konuştu

İlahiyatçı Yazar İhsan Eliaçık, Ateist ve Deistlerin sık sık gündeme getirdiği Hz. Muhammed'in (SAV) evlatlığı Zeyd'in boşadığı eşiyle evlenmesi, Müslümanların HACCA gitme konusu gibi konularda da çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İhsan Eliaçık ayrıca Kurban kesimi konusunda da ezber bozan ifadeler kullandı.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2020, 16:40

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.