İstanbul kar altında! Kar yağışı ne zamana kadar devam edecek?

Meteoroloji'den yapılan uyarıların ardından bastıran kar İstanbul'u beyaza bürüdü. Dün başlayan kar yağışı birçok bölgede etkili olurken yollarda buzlanmaya da neden oldu. Peki kar yağışı ne zamana kadar etkili olacak?

banner311

Beklenen soğuk hava dalgası yurdu esir aldı ve başta İstanbul, Ankara olmak üzere birçok şehirden kar yağışına dair haberler geliyor. Kara hasret kalan İstanbul’da bazı bölgelerde beyaz örtü oluşurken bazı semtlerde ise kar etkili olamadı.

İstanbul’un Anadolu Yakası’nda daha geniş bir alanda örtü bırakan kar yağışının bugün de yer yer şiddetini artırarak devam etmesi bekleniyor. Kar yağışı İstanbul’da Anadolu Yakası’nı daha çok etkilerken Avrupa Yakası’nda ise iç ve yüksek kesimlerde beyaz örtü oluştu.

Bugün de kar yağışı Anadolu Yakası’nda daha geniş bir alanı etkileyecek ancak şehir genelinde kar kendini göstermeye devam edecek.Meteoroloji’nin tahminlerine göre İstanbul’da birkaç gündür yer yer etkili olan kar yağışı iki gün daha devam edecek.Soğuk hava dalgası ise hafta boyu yurt genelinde kendini gösterecek.

Kar yağışı etkisini kaybetse de soğuklar sürecek.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.