Kırklareli Valisi Osman Bilgin'den İstanbul'da yaşayanları gücendirecek karar

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, korona virüs salgınında vaka artışının İstanbul’dan gelenler ve İstanbul’a gidenlerden kaynaklandığını belirterek, İstanbul'da yaşayanları gücendirecek bir uyarıda bulundu.

Kırklareli Valisi Osman Bilgin'den İstanbul'da yaşayanları gücendirecek karar

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, kentte korona virüs hastalarında yaşanan artışla ilgili konuştu. Vali Bilgin, İstanbul’da vaka sayısındaki artışla paralel olarak Kırklareli’nde de artış yalandığını belirterek, “Artık İstanbul'a zorunlu olmadıkça gidilmesin. Lütfen İstanbul'dan da ilimizi gelinmesin. Eğer biz İstanbul ile iletişimimizi zorunla haller dışında kesmezsek vakaları kontrol etme şansımız yok” ifadelerini kullandı.

Vali Bilgin ayrıca, Bulgaristan’dan kaynaklı bir vaka artışının Kırklareli’nde yaşanmadığını da sözlerine ekledi.

Osman Bilgin’in yaptığı açıklama şöyle:

"Türkiye salgınla mücadelede başarılı ülkelerin başında geliyor. Kısıtlamalar yeniden başladı. İlimizde vakalar çok artı ancak vakaların artışı Türkiye ile paralel. İstanbul'daki vakaların artması ile ilimizde de vakalar artıyor. Artık İstanbul'a zorunlu olmadıkça gidilmesin. Lütfen İstanbul'dan da ilimizi gelinmesin. Eğer biz İstanbul ile iletişimimizi zorunla haller dışında kesmezsek vakaları kontrol etme şansımız yok."

Vali Bilgin, komşu ziyaretlerinin de sona erdirilmesi gerektiğinin altını çizerek, "Lütfen ama lütfen ev ziyaretlerini yapmayın. Kendi evinize kimseyi almayın, siz de gitmeyin. Maskelerimizi güzel takalım. Kurallara muhakkak uyalım." dedi.

Ülkeye giriş yapan Bulgaristan vatandaşlarından kaynaklı hasta sayısında artışın yaşanmadığını dile getiren Bilgin, "Biz Bulgaristan vatandaşlarının tümünün kontrollerini yapıyoruz. Ülkeye girişlerde ateşlerin ölçüyor gerekli tüm tedbirleri uyguluyoruz. Kapıların kapatılmasını gerektirecek bir durumla karşı karşıya değiliz. Tedbirlerimizi en üst düzeyde tutarsak sıkıntı olmaz. Bulgaristan kaynaklı Kovid-19 vaka tespitimiz bugüne kadar olmadı." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE