Kış lastiği taktırmayanlara 625 TL ceza

banner155

Kış lastiği uygulaması 1 Nisan 2018’e kadar sürecek. Ceza yememek için araçlarına kış lastiği taktıran araç sahipleri lastikçilerin önünde sıra beklerken, işleri durgun olan lastik tamircileri ise uygulamadan memnun oldu.

Kış lastiği taktırmayanlara 625 TL ceza
banner170

KIŞ LASTİĞİ FİYATLARI…

İstanbul Küçükçekmece’de lastik tamirciliği yapan Serkan Şahin, Ulaştırma Bakanlığı’nın lastikçi esnafını sevindiren bir karar aldığını söyledi. Şahin, “Kış lastiğinin zorunlu hale gelmesi ile durma noktasına gelen işlerimiz biraz açıldı. Kar yağdığında işlerimizin daha da açılacağını umut ediyorum” dedi. Tamirci Şahin, kamyon ve küçük ticari araç lastik fiyatlarının değişiklik göstermekle birlikte, kış lastiği fiyatlarının 400 TL ile 1000 TL arasında araçlara monte edildiğini sözlerine ekledi.

KIŞ LASTİĞİ TAKTIRMAYANLARIN CEZASI 625 TL

Bu arada. düzenlemenin hususi olarak tescil edilen taşıtları kapsamadığı belirtildi. Kış lastiği takmayan ticari araçlara 625 TL idari para cezası uygulanacak. Ceza tutarı 1 Ocak 2018 itibarıyla 715 liraya yükselecek.

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2017, 10:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
ilhan
ilhan - 1 yıl Önce

işleri durgun lastik tamircilerimi. la bi gidin bee. lastik patlıyor. haşırt 20 tl . seri şekilde lastik değiştiriyorlar. lastik satıyorlar. olan hep vatandaşa oluyor. kimi kandırıyorsunuz. tmm kış lastiği lazımda hem yaz hem kış için özel lastik üretilse olmaz mı. 3 ay için lastik aldırıyorsaunuz bide bunu değiştirme parası 4 ü en az 100 tl . eee giren hep halka.

SIRADAKİ HABER

banner151