Kuleli Askeri Lisesi'nin akıbeti belli oldu

15 Temmuz darbe girişiminden sonra 669 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan Kuleli Askeri Lisesi, eğitim-öğretim faaliyetlerinden kullanılmak üzere Kara Harp Okulu Komutanlığı'na bağlandı.

Kuleli Askeri Lisesi'nin akıbeti belli oldu
banner170

Sözcü'nün haberine göre, Kuleli'nin akıbetine ilişkin BİMER aracılığıyla Milli Savunma Üniversitesi'ne yöneltilen soruya da “Kuleli Askeri Lisesi halihazırda MSÜ Kara Harp Okulu K.lığına bağlanmıştır. Eğitim ve öğretim faaliyetlerinde kullanılmak üzere planlamalar devam etmektedir” yanıtı verildi.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından 669 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan askeri liselerin binalarının ne olacağı tartışma konusu olmuştu.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, kapatılan Kuleli Askeri Lisesi'nin tarihi binasının müze olarak kullanılacağını, 180 dönüm arazi için de çalışma yürütüldüğünü açıklamıştı. Askeri liselerde yeniden marş seslerinin duyulmasını isteyen komutanlar ve yurttaşlar ise, bu tarihi okulların müze yapılmasını eleştirerek yeniden açılması için nöbete başlamıştı. Dört askeri liseden biri olan Kuleli Askeri Lisesi binasının da durumu belli oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner176

banner151