Mağdur turistler için Otelciler Birliği devreye girdi

banner155

Katar Emiri Şeyh Nasser Ahmed Ali A.Al Thani'nin kazandığı dava Marmaris'teki Munamar Beach Otel'de başlayan tahliye işlemlerinde, çoğu İngiliz olmak üzere Rusya, Ukrayna, İran ve Avrupa'dan gelen yaklaşık 400 turistin mağduriyetinin giderilmesi için Güney Ege Turistik Otelciler Birliği (GETOB) Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bülbüloğlu devreye girdi.

Mağdur turistler için Otelciler Birliği devreye girdi
banner170

Turistleri getiren acentelerin müdür ve otel sahipleri ile 1 saat süren toplantı yapıldı,Yaklaşık 400 turist, saat 02.00 sıralarına kadar süren çalışma ile çevrede ve Marmaris merkezde bulunan nitelikli otellere yerleştirildi.

Gelişmeler hakkında açıklama yapan GETOB Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bülbüloğlu, yölme dedi:
“Üzücü olayı öğrendiğimizde turistleri getiren acente müdürleri ve otel sahipleri ile toplantı düzenledik. Turizm sezonunun en yüksek dediğimiz döneminde 400 kişiye boş odası bulunan nitelikli otel bulmak çok zordu. Misafirlerimizle bire bir görüşme yaparak üzücü bir olay yaşanmadan farklı otellere yerleştirilme işlemleri yapılmıştır. Otel tamamen tahliye edilmiştir. Büyüyebilecek kriz, meslektaşlarımızın duyarlılığı sayesinde bir kere daha atlatılmıştır. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.”
Otelde bulunan görevliler kamera ve fotoğraf makineleri ile odalarda çekim yaparak eşyaların tahliyesini sürdürdü. Otel içerisinde bulunan 5 dükkanın kiracısı ürünlerini toplayarak otelden ayrıldı. Otel içinde market işleten bir kişi “Söylenecek söz kalmadı, umarım turizm sezonunun ortasında yaşadığımız bu mağduriyet giderilir” dedi.

Otelden gece yarısı kızı ile tahliye edilen yaşlı bir İngiliz kadın, “Marmaris’e tatile geldim ve yaşadıklarım çok üzücü. Sabah saatlerinde Rodos Adası’na gideceğim ama bu gerginlikle nasıl kalkacağımı bilemiyorum. Tüm tatil planlarım bozuldu” diye yakındı.
Marmaris Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Mücadele ve Asayiş Büro Amirliği ekipleri, otel içinde ve dışında geniş çaplı güvenlik önlemleri aldı. Tahliye sırasında herhangi bir olay çıkmadı.


 

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2017, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151