MİT’in tabelası değişti

Cumhurbaşkanlığı Milli İstihbarat Teşkilatı giriş kapısındaki yazıda değişikliğe gidildi. MİT’in giriş kapısındaki "MİT Müsteşarlığı" yazısı, "MİT Başkanlığı" olarak değiştirildi.

MİT’in tabelası değişti

Anayasa değişikliğine uyum kapsamındaki 703 Sayılı KHK ile Başkanlık olan MİT’in, Yenimahalle’deki merkez binasının girişindeki "T.C. Cumhurbaşkanlığı MİT Müsteşarlığı" yazısı, "T.C. Cumhurbaşkanlığı MİT Başkanlığı" olarak değiştirildi. Mevcut binasına 1970’te taşınan teşkilatın ana giriş kapısına, Kasım 2000’e kadar kuruma ilişkin herhangi bir ibare yazılmamıştı. Fetullahçı terör örgütünün (FETÖ) 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi sırasında FETÖ/PDY mensupları tarafından hedef alınarak tahrip edilen ana giriş kapısı, daha sonra onarılmıştı.

24 Haziran seçimlerinin ardından Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçiş kapsamında 703 Sayılı KHK ile Başkanlık olan MİT'in merkez binasının girişindeki tabelası "T.C. Cumhurbaşkanlığı MİT Başkanlığı" olarak değiştirildi. KHK öncesinde MİT'in girişinde "T.C. Cumhurbaşkanlığı MİT Müsteşarlığı" yazıyordu.

Farklı binalarda hizmet veren ve mevcut binasına 1970'te taşınan teşkilatın ana giriş kapısına, Kasım 2000'e kadar kuruma ilişkin herhangi bir ibare yazılmamıştı.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2018, 14:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER