Murat İde'ye saldırı! Silah taşıyan gazeteci mi olur?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in başdanışmanı, KRT TV programcısı ve Yeniçağ Gazetesi yazarı Murat İde evinin önünde saldırıya uğradı

Murat İde'ye saldırı! Silah taşıyan  gazeteci mi olur?

Olaya ilişkin açıklama yapan KRT TV yönetiminden Serdar Akinan iddiayı doğruladı ve şu paylaşımı yaptı:

“Meral Akşener’in basın danışmanı, krtkulturtv program yapımcısı Murat İde saldırıya uğradı. Kalabalık bir grup İde’yi evinin önünde darp etmeye kalktı. Ruhsatlı silahını çeken arkadaşımız başıbozukları dağıtmış. Saldırının kaynağı belli. Korkutamazsınız.”

İde'nin, KRT'de saat 11:00'da yayınlanan "Burası Çok Önemli" isimli programın ardından evine giderken,  yol boyunca 3 araç tarafından takip edildiği, saldırıyı 7-8 kişilik bir grubun gerçekleştirdiği öğrenildi.

İde'nin yumruklu ve sopalı saldırı sırasında ruhsatlı silahını çektiği ve havaya ateş ederek kurtulduğu belirtilirken, saldırganların kaçtığı öğrenildi. İde'nin şu anda Emniyette ifade verdiği kaydedildi.

Silah taşıyan gazeteci mi olur?

Gazetecinin silahının kalemi olduğunu ilkokul çocukları bilirken, İde’nin “silah” taşıması ve bunu kullanmaktan çekinmemesi kafaları karıştır.

Yandaş yazarlardan birinin başına bu olay gelseydi ve oda silah kullansaydı üç kuruşluk İde bu duruma nasıl bir köşe yazısı yazardı?

“Aslan parçası” İde sen nerden öğrendin silah taşımayı, kim sana öğretti, Dev- Sol’cu kankaların mı bu aklı verdi sana?

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2019, 20:23
YORUM EKLE