Mustafa Yıldızdoğan, dünyanın en büyük yeraltı şehrini gezdi

banner155

TÜRK Halk Müziği sanatçısı Mustafa Yıldızdoğan, Nevşehir'de dünyanın en büyük yeraltı şehrini gezerek, çektiği videoları sosyal medya hesaplarından takipçileri ile paylaştı.

Mustafa Yıldızdoğan, dünyanın en büyük yeraltı şehrini gezdi
banner170

Nevşehir’in Bakanlar Kurulu kararı ile 20 Temmuz 1954 tarihinde İl haline getirilmesinin 63'üncü yıldönümü etkinlikleri kapsamında Nevşehir Belediyesi’nin organizasyonu ile Diriliş Meydanı’nda konser vermek için gelen sanatçı Mustafa Yıldızdoğan, dünyanın en büyük yeraltı şehrini gezdi. Toplu Konut  İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile Nevşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projesi kapsamındaki çalışmalar sırasında keşfedildikten sonra Kültür ve Turizm Bakanlığının onayı ile temizleme çalışmaları Nevşehir Belediyesi tarafından sürdürülen dünyanın en büyük yeraltı şehrini gezen sanatçıya burada çalışmalara ilişkin olarak Nevşehir Belediyesi yetkililerince bilgi verildi.

Bölgede ortaya çıkartılan tüf kayaya oyulu kilise, manastır, mezar odaları ,at ahırları ve diğer sosyal yaşam alanlarını gezen sanatçı Mustafa Yıldızdoğan, gezi boyunca çektiği videoları sosyal medya hesaplarından takipçileri ile paylaştı. Yıldızdoğan, bölgeden etkilendiğini belirterek “ Ben de bu toprakların çocuğuyum. Ben  artık bu bölgenin fahri bir turizm elçisiyim. Gittiğim yerlerde bu bölgeyi anlatıp ,onlardan böylesine etkileyici bu bölgeyi ziyaret etmelerini isteyeceğim“ dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2017, 17:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151