Öğrencilerden Afrin'deki Mehmetçik'e anlamlı destek

banner155

Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki farklı okullardan öğrenciler, Zeytin Dalı Harekatı'na destek amacıyla çeşitli etkinlikler düzenledi

Öğrencilerden Afrin'deki Mehmetçik'e anlamlı destek
banner170

Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki farklı okullarda öğrenim gören çocuklar tarafından, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'na katılan Mehmetçik'e moral ve destek vermek için çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

Şehit Muhammed Sait Çelik İlkokulu 1'inci sınıf öğrencileri, Zeytin Dalı Harekatı'na katılan Mehmetçik'e moral vermek için mektup yazdı.

Öğrenciler adına konuşma yapan Hüseyin Çınar, Mehmetçik için sevgi dolu mektuplar yazdıklarını belirtti.

Her zaman Mehmetçik'in yanında olduklarını ifade eden Çınar, ''Arkadaşlarımla birlikte onlara içlerini ısıtan mektuplar yazdık. Tüm askerler inşallah ailelerine sağ salim kavuşurlar. Onları çok seviyoruz.'' dedi.

Şehitlerin isimleri Türk bayrağına işlendi

Reyhanlı Ortaokulu öğrencileri de okullarının bahçesinde, Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan askerlerin isimlerinin yazılı olduğu, 80 metal parçadan oluşan, 5 metre boyunda Türk bayrağı oluşturdu.

Her parçaya bir şehidin ismini veren öğrenciler, hayatını kaybeden askerin isimlerini de tek tek okudu.

Okulun 8'inci sınıf öğrencilerinden Şahin Ceylan, askerin her zaman destekçisi olmayı sürdüreceklerini, bedenlerinin burada olsa da yüreklerinin Afrin'de olduğunu aktardı.

Öğrenciler bedenleriyle ''Şehitler ölmez, vatan bölünmez'' yazdı

Reyhanlı İmam Hatip Ortaokulu yönetici, öğretmen ve öğrencileri de Afrin şehitlerine duyulan minnetin ifadesi olarak Kur'an-ı Kerim okudu.

Aralarında Türk ve Suriyeli öğrencilerin yer aldığı 500 öğrenci, bedenleriyle ''Şehitler ölmez, vatan bölünmez'' yazdı.

Öğrenciler, toplu olarak şehit askerler için dua de etti.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2018, 19:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151