Otogarda bayram yoğunluğu

9 günlük Kurban Bayramı nedeni ile Esenler’deki İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nda yoğunluk yaşanıyor. Seferlerin tamamının dolu olduğu otogarda, otobüs firmaları çareyi ek sefer koymakta buldu.

banner311
Otogarda bayram yoğunluğu

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Esenler’deki İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nda yoğunluk yaşanıyor. 9 günlük tatili memleketlerinde ya da tatil beldelerinde geçirecek olan vatandaşlar otogara akın etti.

Otobüs firmalarının yetkilileri biletlerin aylar öncesinde tükendiğini belirtirken, otogarda bilet arayan vatandaşları da mağdur etmemek adına ek seferler düzenlediklerini söyledi. Yetkililer, yoğun bir talebin yaşandığını belirtirken, ek seferlerin de neredeyse dolduğunu ifade etti.

Turay Aruç isimli bir otobüs firması yetkilisi, “Yoğunluk devam ediyor araçlarımız dolu ek seferler ile devam edeceğiz. Bugünden itibaren biletlerimiz tükenmiş durumda ama yolcuları mağdur etmemek adına ek seferler düzenleyeceğiz” dedi.

"BİLETLERİNİZİ KURUMSAL FİRMALARDAN ALIN"

Vatandaşların otobüs bileti alırken firmanın kurumsal olmasına dikkat etmesi gerektiğini belirten otobüs firması yetkilisi Alaatin Çerdek, “Doluluk oranımız yüzde yüz ama ek sefer düzenlemeye devam ediyoruz. Vatandaşlarımızı merdiven altı firmalardan bilet almamaları konusunda uyarıyoruz. Mutlaka kurumsal firmalardan bilet almalılar yoksa mağdur kalabilirler” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2018, 10:38

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.