RTÜK Başkanlığına Ebubekir Şahin seçildi

İlhan Yerlikaya’nın istifasıyla boşalan RTÜK Başkanlığına Ebubekir Şahin seçildi.

İlhan Yerlikaya'nın istifasıyla boşalan RTÜK Başkanlığına Ebubekir Şahin seçildi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanlığına seçilen Ebubekir Şahin, görevi İlhan Yerlikaya'dan devraldı. "En yaşlı RTÜK üyesi" sıfatıyla Arif Fırtına başkanlığında yapılan Üst Kurul toplantısının ardından, başkanlık makamında devir teslim töreni düzenlendi.

Arif Fırtına, Yerlikaya'nın, anne ve babasının rahatsızlıkları nedeniyle, her Türk ve Müslüman evladının yapması gerektiği gibi onlara daha çok zaman ayırabilmek için zorunlu olarak istifasını verdiğini belirtti. Fırtına, "Bu noktada başkanımıza yapmış olduğu hizmetlerden dolayı çok teşekkür ederiz. RTÜK, kanunumuzdaki madde gereği en yaşlı üyesi sıfatıyla tarafımın başkanlığında toplanmış ve yapılan oylamada Üst Kurul üyemiz Ebubekir Şahin, Üst Kurul Başkanı olarak seçilmiştir." ifadelerini kullandı.

Kurul üyeleri adına Şahin'e başarılar dileyen Fırtına, RTÜK Kanunu'nun "Başkanlık makamının boşalması halinde başkan vekilliği de otomatik olarak boşalır." maddesi uyarınca başkan vekilliği seçiminin yapıldığını ve Üst Kurul Başkan Vekili Esat Çıplak'ın yeniden seçildiğini bildirdi.

"ÜLKEMİZE HAYIRLAR GETİRSİN"

Yerlikaya ise Ebubekir Şahin, Esat Çıplak ve diğer kurul üyelerine katkılarından dolayı teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2019, 18:03
YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344