Şemdinli’de baz istasyonu tepkisi

Şemdinli’de Karşıyaka Mahallesi sakinleri, evlerinin yanına kurulan baz istasyonun kaldırılmasını isteyerek basın açıklaması yaptı.

Şemdinli’de baz istasyonu tepkisi
banner170

İlçenin Karşıyaka Mahallesi'nde bir apartmanın önüne bir GSM operatörüne kiralanarak kurulan baz istasyonu, mahalle sakinlerinin tepkisine neden oldu. Kurulan baz istasyonunun kaldırılmasını isteyen mahalle sakinleri eylem yaptı. Apartmanda kiracı olarak bulunan Muhammed Özcan, baz istasyonun kaldırılmasını istediklerini belirterek, "Çünkü burada bu baz istasyonundaki radyasyondan dolayı çocuklarda ve hatta yetişkinlerde farklı hastalıklar çıkmakta. Yetkililerin bu konuda duyarlı olmasını ve baz istasyonun şehrin dışına başka bir yere konulmasını rica ediyoruz. Baz istasyonun kaldırılması için apartman sakinleri ve mahalle sakinleri ile birlikte imza topladık" diye konuştu.

Apartman sahibi Necip Aksoy ise apartman ve mahalle sakinlerinin şikayetleri doğrultusunda baz istasyonunun kaldırılması için gerekli resmi işlemleri başlattıklarını söyledi. Aksoy, mahallede birçok çocuğun hastalandığını iddia ederek, "Biz yetkililere yüzlerce kişinin imzaladığı dilekçeleri ulaştırdık. Herhangi bir sonuç almadık. Baz istasyonları Türkiye’nin her yerinde şehir dışına çıkarılıyor. Yetkililerden baz istasyonunun buradan kaldırılmasını rica ediyoruz. Ben de bu apartmanda kalıyorum. Ama apartmanın baz istasyonuna bakan cepheyi radyasyon tehlikesinden dolayı kullanamıyoruz. Doktorlar bunun zararlı olduğunu bize söylüyorlar" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2017, 12:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner176

banner151