Ülkücülerden Yaşar Okuyan’a ’eşek’ maketli protesto

banner155

MHP’nin yüzde 10’u aşamayacağını iddia eden eski Bakan Yaşar Okuyan, bir grup Ülkücü tarafından protesto edildi.

Ülkücülerden Yaşar Okuyan’a ’eşek’ maketli protesto
banner170

Ülkücüler, Anadolu Meydanı’na eşek maketi getirdi. Eşek maketinin boynuna “Yaşar Okuyan” yazılı kağıt asan ülkücüler sloganlarla Yaşar Okuyan’ı protesto etti.

Grup adına yapılan açıklamada, Yaşar Okuyan’ın katıldığı bir programda “MHP barajı geçerse Anadolu Meydanında eşek gibi anırırım” dediğini belirterek, “Kendisinde böyle bir şeref, böyle bir haysiyet olmadığına inandığımız için biz de bugün kendisini temsilen buraya bir eşek getirdik. Eğer kendisinde biraz şeref ve haysiyet varsa, ülkücüler verdiği sözü tutarak bu meydanda, kendisini de buraya bekliyoruz. Son söz olarak diyorum ki, onun gibi eşekler olduğu sürece, semer veren ülkücüler her zaman olacaktır” denildi.

Kim olduklarına ilişkin soru üzerine ise “Biz buraya şahıs ya da parti temsilcileri olarak değil, ülkücüler olarak buradayız. Şahısların, isimlerin hiçbir önemi yok. Ülkücü iradenin son sözü budur” ifadesi kullanıldı.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2018, 16:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yaşar Akbaş
Yaşar Akbaş - 9 ay Önce

Anadoluda bir laf vardır..."itinin hatrına sahibine taş atılmaz" yaşar Okuyan beyin hatrı yoksa "ülkücülüğe" yaptıklarının hatırı var...Rahmetli Başbuğ Türkeş beyin hatırı var...Ayıp olmuş....

SIRADAKİ HABER

banner151