Vali Kaymak: Tunceli’de devlet alana sahip olmaya başladıktan sonra halka güven geldi

Samsun Valisi Osman Kaymak, gazetecilerle bir araya geldiği toplantıda CHP Tunceli İl Başkanı Ali Rıza Güder'in PKK terör örgütüne gösterdiği tepkiye ilişkin değerlendirmede bulunarak, "Tunceli’de devlet alana sahip olmaya başladıktan sonra halka güven gelmeye başladı. Devlet alana hakim olunca halk artık terör örgütünün kendisine zarar veremeyeceğini anlamaya başladı. Bununla ilgili Tunceli CHP İl Başkanı’nın yaptığı açıklamanın özü orada devlet alana hakim, sonucunda da insanlara güven gelmesidir” dedi.

Vali Kaymak: Tunceli’de devlet alana sahip olmaya başladıktan sonra halka güven geldi
banner170

Samsun Valisi Osman Kaymak, yaygın, yerel basın temsilcileri ve çalışanları ile bir araya geldi. Burada bir konuşma yapan Vali Kaymak, gazeteciler şehrin paydaşlarından biri olduğunu ifade etti. Vali Kaymak, "Gazeteciler şehirde alınacak kararlarda, şehrin sorunlarının tespitinde ortaklarımızdan biridir. O yönüyle ben basını çok önemsiyorum. Sizlerin yazılarını, yazdıklarınızı mümkün olduğunca takip etmeye çalışıyorum. Sizler halkla bizim aramızda bir köprüsünüz. Biz her tarafa ulaşamayabiliriz. Halkın ne düşündüğünü, bir olayı, alınan bir kararda, şehirdeki bir icraatın halk nezdindeki etkisinin ne olduğunu, halkın beklentisinin ne olduğu basın yoluyla bizlere geliyor. O yönüyle sizlerin çalışmanızı çok değerli buluyoruz" dedi.

Son Valiler Kararnamesi ile Tunceli’den Samsun'a atanan Vali Osman Kaymak, Tunceli'de 3 yıl göreve yaptığını hatırlatarak, "Orada gündemimiz hep terördü. Orada çok sıkıntılı bir süreç yaşadık. FETÖ terör örgütü ile PKK terör örgütü arasındaki ilişki konusu kesinlikle şahit olduğum bir konudur. 15 Temmuz olaylarından önce PKK terör örgütüne etkili bir operasyon yapamıyorduk. Operasyona çıktığımız zaman bir tane PKK terör örgütüne rastlamıyorduk ve şehit veriyorduk.15 Temmuz olaylarından sonra PKK terör örgütü operasyonlarında güzel sonuçlar almaya başladık. Tunceli’de devlet alana sahip olmaya başladıktan sonra halka güven gelmeye başladı. Devlet alana hakim olunca halk artık terör örgütünün kendisine zarar veremeyeceğini anlamaya başladı. Bununla ilgili Tunceli CHP İl Başkanı’nın yaptığı açıklamanın özü orada devlet alana hakim, sonucunda da insanlara güven gelmesidir" diye konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2017, 13:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner176

banner151