İstanbul'da bir inşaatta dikkatsizlik ve tedbirsizlik can aldı.

Hadımköy'de bir inşaatta temizlik işçisi olarak çalışan Gültekin Işık, aynı inşaatta çalışan arkadaşı R.Ö.'nün dikkatsizlik sonucu 4'üncü kattan el arabasıyla döktüğü molozların kafasına isabet etmesiyle hayatını kaybetti. Olay sonrası paniğe kapılarak kaçan R.Ö. yakalanarak gözaltına alındı.

Olay, dün sabah saatlerinde Hadımköy'de meydana geldi. İddiaya göre, 7 katlı inşaatın 4'üncü katında temizlik yapan R.Ö, el arabasına doldurduğu molozları inşaattan aşağıya döktü. R.Ö'nün döktüğü molozlar, o sırada inşaatın arsa kısmında çalışan iş arkadaşı Gültekin Işık'ın kafasına isabet etti. Kafasına düşen beton ve moloz yığınları ile ağır yaralanan 45 yaşındaki Gültekin Işık'ın yardımına arkadaşları koştu. Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen polis ve sağlık ekipleri, yaptıkları ilk kontrolde Gültekin Işık'ın hayatını kaybettiğini tespit etti.

Gültekin Işık'ın cenazesi, yapılan incelemelerin ardından Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Olaydan sonra panikle kaçan R.Ö ise polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Olayla ilgili inceleme devam ediyor.

HADIMKOY'DE INSAATTA TEMIZLIK ISCISI OLARAK CALISAN GULTEKIN ISIK, AYNI INSAATTA CALISAN ARKADASI R.O.'NUN 4'UNCU KATTAN EL ARABASIYLA DOKTUGU MOLOZLARIN KAFASINA ISABET ETMESI SONUCU HAYATINI KAYBETTI. OLAY SONRASI PANIGE KAPILARAK KACAN R.O. YAKALANARAK GOZALTINA ALINDI. FOTO:ISTANBUL-DHA

DHA

Editör: Yadigar Hanım