49 REHİNEYE KARŞILIK BU MİLİTANLAR SERBEST Mİ KALDI?

49 REHİNEYE KARŞILIK BU MİLİTANLAR SERBEST Mİ KALDI?

banner311
49 REHİNEYE KARŞILIK BU MİLİTANLAR SERBEST Mİ KALDI?

Niğde'de bir astsubay ile bir polisi şehit eden saldırganının mahkemede "Jandarmayı öldürerek sevap işledim" dediği öğrenildi.

 

Geçtiğimiz hafta Niğde’nin Ulukışla İlçesi'nde bir polis ile bir astsubayın şehit olması, bir vatandaşımızın da ölümü ile sonuçlanan terör saldırısını gerçekleştiren El Kaide bağlantılı IŞİD üyesi oldukları iddia edilen üç zanlı tutuklandı.

Hain saldırının faillerinden Çendrim Ramadani’nin mahkemede ifade vermeyi reddettiği ve "Ben yalnızca Allah'a hesap veririm. İfade vermem, hepiniz müşriksiniz. Jandarmayı öldürerek sevap işledim" dediği öğrenildi.

Savcılıkta ifadeleri alındıktan sonra tutuklanmaları istemiyle Nöbetçi Ankara 9. Sulh Ceza Mahkemesi’ne sevkedilen zanlıların, 'Kamu görevlisini görevinden dolayı öldürmek, ülkeye izinsiz olarak ateşli silah ve mermi sokmak, yağma' gibi suçlardan tutuklanmalarına karar verildi.

2 GÖZALTI DAHA

Geçtiğimiz hafta Niğde’nin Ulukışla İlçesi'nde bir polis ile bir astsubayın şehit olması, bir vatandaşımızın da ölümü ile sonuçlanan terör saldırısını gerçekleştiren El Kaide bağlantılı IŞİD üyesi oldukları iddia edilen üç zanlı ile irtibatlı olduğu tespit edilen 2 kişi İstanbul'da gözaltına alındı. Bağcılar'da yapılan operasyonda IŞİD örgütü ile irtibatı olduğu iddia edilen 2 kişi sorgulanmak üzere Ankara'ya gönderildi.

Niğde'de geçtiğimiz hafta gerçekleşen hain saldırı sonrası yakalanan IŞİD üyesi 3 kişinin tutuklanmasının ardından bağlantıları mercek altına alındı. Hain saldırı sonrası 3 kişi ile irtibatı olduğu ve İstanbul'da eylemcileri beklediği iddia edilen 2 kişi tespit edildi. Terörle Mücadele Şube ekipleri tespit edilen iki ayrı adrese baskın düzenledi. Baskında 2 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan iki kişinin evinden İŞİD örgütü ile ilgili dökümanlar ele geçirildi. 

Ankara'ya gönderildi

Gözaltına alınan iki kişi sorgulanmak üzere soruşturmayı yürüten Jandarma ekiplerine teslim edildi.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2014, 21:43

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.