Ağıtlarla uğurlandı

Diyarbakır’da terör örgütü mensupları tarafından açılan hendeği kapatmaya giderken çıkan çatışmada şehit olan polis memuru 23 yaşındaki Cem Tayfun’un Mersin’in Erdemli ilçesindeki cenaze töreninde gözyaşları sel oldu

Ağıtlarla uğurlandı

Cenaze töreninde anne Pervvin Gençtürk oğlunun fotoğrafını koklayarak acısını dindirmeye çalıştı. Aslen Adıyamanlı olan şehidin bazı yakınları ise Kürtçe ağıtlar yaktı. Torununu küçük yaştan itibaren yanında büyüten dede Turgut Kara ise güçlükle ayakta durdu. Şehit Polis Memuru Cem Tayfun’un cenazesi Diyarbakır’daki törenin ardından dede ocağı olan doğup büyüdüğü Mersin’in Erdemli ilçesine getirildi. Erdemli Devlet Hastanesi’nden öğle saatlerinde alınan şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı tören için Erdemli Ulu Camii’ne getirildi. Buradaki törene, şehidin ailesi, yakınları, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla Demirhan, CHP, MHP ve AKP milletvekilleri ile binlerce vatandaş katıldı.

Teröre lanet yağdı

Cenazede acılı nne Pervin Gençtürk kızı Hatice ile birlikte oğlunun fotoğrafını koklayarak acısını dindirmeye çalıştı. Şehidin Adıyaman’dan gelen yakınlarından bazıları ise Kürtçe ağıtlar yaktı. Baba Vakkas Tayfun metaneti elden bırakmazken dedesi Turgut Kara’nın ise güçlükle ayakta durduğu görüldü. Dev bayrak açan vatandaşlar, tekbirler getirip terör örgütü PKK’yı lanetledi. Şehit polis memuru Cem Tayfun, kılınan cenaze namazının ardından Limonlu mahallesindeki şehitlikte dualarla toprağa verildi.

Dedesi büyütmüş

Şehit polis memuru Cem Tayfun’un aslen Adıyaman Besnili olduğu öğrenildi. Baba Vakkas Tayfun ile anne Pervin Gençtürk’ün çocuklarının olmasının hemen ardından ayrılması nedeniyle Cem Tayfun’u Erdemli ilçesi Limonlu mahallesinde oturan dedesi Turgut Kara’nın büyüttüğü burada ilk, orta ve liseyi okuduğu, üniversite okurken polisliğe müracaat edip kazandığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2015, 09:16
YORUM EKLE